Dostanie ćwierć miliona zł po śmierci Stachowiaka

Opublikowano: 27.06.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Inspektor Arkadiusz Golanowski, były komendant wojewódzki policji we Wrocławiu, stracił pracę w maju ubiegłego roku. To właśnie wtedy dowiedzieliśmy się o zaniedbaniach w wewnętrznym śledztwie w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Golanowski poniósł za to odpowiedzialność. Teraz okazuje się jednak, że zdążył sobie załatwić całkiem wygodną egzystencje.

Golanowski nadal pobiera policyjne wynagrodzenie. I to 100 proc. pensji. Dlaczego? Komendant zagrał bardzo sprytnie. W momencie odejście zawnioskował o przyznanie mu prawa do policyjnej emerytury. Taka akcja prodeduralnie zablokowała wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne. Kolejnym krokiem była nagła choroba. Inspektor przez kolejne pół roku przebywał na zwolnieniu lekarskim, otrzymując w tym czasie 100 proc. wynagrodzenia.

To jednak nie koniec. Dzięki dziennikarzom „Rzeczpospolitej” dowiedzieliśmy się, że insp. Golanowski otrzyma prawdopodobnie co najmniej 25o tysięcy złotych odprawy? Dlaczego? Z tytułu odejścia z pracy z powodu orzeczenia stałej niezdolności do służby przez komisję lekarską. „Schorowany” funkcjonariusz zapewnił sobie w ten sposób świetlaną przyszłość.

Golanowski został zdymisjonowany, ponieważ, według swoich przełożonych, nie dopełnił staranności na polu wyjaśniania okoliczności śmierci Igora Stachowiaka na jednym z wrocławskich komisariatów w 2016 roku. O szczegółach tej tragedii dowiedzieliśmy się z filmu Wojciecha Bojanówskiego „Śmierć na komisariacie”. Reportaż unaocznił skandaliczne zaniedbania prokuratury oraz wewnętrznych organów policji. W materiale znalazł się zapis z kamery zamieszczonej w paralizatorze. Na nagraniu widać, że nie było żadnej potrzeby używania brutalnych środków wobec mężczyzny, który był zakuty w kajdanki. Mimo to mundurowi znęcali się nad chłopakiem za pomocą tasera. Igor Stachowiak zmarł tego samego dnia. Jako przyczyna śmierci podana została niewydolność oddechowo-krążeniowa po zażyciu środków psychoaktywnych. Dzięki temu policjanci uniknęli zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aida
Użytkownik

Jeśli prawo nie przewiduje blokady w takich sytuacjach to ww. delikwent z tego umiejętnie korzysta, bo czemu nie.

hWdPOPIS
Użytkownik
hWdPOPIS

chWdPOPIS i Polszewii Okrągło-Stołowej (1989-2018) a w przyszłym roku te komuchy będą świętować 30 rocznicę powstania tej hybrydy PRLu, k… nie do wiary :(