Dostała karę za ruszenie na pomoc rannemu motocykliście

Opublikowano: 22.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1250

Włoskie media opisują historię mieszkanki okolic Padwy – kobieta ruszyła na pomoc motocykliście, który uległ wypadkowi koło jej domu i została za to ukarana wysoką grzywną.

Incydent miał miejsce w kwietniu 2020 roku, a teraz kobieta otrzymała z sądu powiadomienie, że została ukarana karą grzywny w wysokości 4500 euro, ponieważ by pomóc mężczyźnie, złamała kwarantannę, na której znajdowała się z powodu zakażenia koronawirusem.

56-letnia mieszkanka okolic Padwy ruszyła na pomoc motocykliście, który uległ wypadkowi drogowemu koło jej domu. Kierowca stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w znak drogowy. Gdy kobieta wybiegła z domu, mężczyzna leżał na ziemi.

„Leżał na ziemi, był cały obolały. Pomogłam mu, chciał się podnieść, ale w jego stanie nie było to wskazane” – opowiedziała w rozmowie z gazetą „Il Mattino di Padova”.

Jak tłumaczyła kobieta, gdy usłyszała huk i zobaczyła wypadek, nie myślała o izolacji, tylko chciała pomóc poszkodowanemu. Po tym, jak przybyli na miejsce policjanci wyjaśnili, że kobieta powinna być na kwarantannie z powodu koronawirusa, spisali ją za naruszenie zasad. Kobieta apelowała o zdrowy rozsądek i argumentowała, że wcześniej otrzymała negatywne wyniki dwóch testów na koronawirusa.

Włoszka nie rozumie decyzji sądu i podkreśla, że nigdy wcześniej nie była karana, a pierwsza kara została jej wymierzona za pomoc poszkodowanemu w wypadku.

„Miałam go zostawić rannego na ulicy?” – zastanawia się rozgoryczona kobieta.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.