Dość nękania lokatorów! Dość paserstwa!

Opublikowano: 31.08.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6

Komitet Obrony Praw Lokatorów protestował przedwczoraj w Warszawie przed kamienicą przy Noakowskiego 16.

Protestujący zebrali się pod siedzibą Fenixa – lidera wśród firm-czyścicieli. Zanim Fenix ulokował tu swoją siedzibę, kamienica została odzyskana przez męża obecnie urzędującej prezydent Warszawy, a następnie odsprzedana dalej. Jakub Żaczek z Komitetu i Ewa Andruszkiewicz – pokrzywdzona przez reprywatyzację dziennikarka, nawoływali do obnażenia hipokryzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która udaje, że chce przeciwdziałać dzikiej reprywatyzacji, jednak odzyskiwanie kamienic trwa w najlepsze.

“Zastanawiałam się dzisiaj nad tym czy jest jakaś granica nasycenia tych ludzi i prawdopodobnie nie ma takiej granicy, bo te miliony, które oni robią – jest ich coraz więcej – ale apetyt jest coraz większy” – powiedziała mediom Ewa Andruszkiewicz, która obecnie działa w Radzie Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej i ma zająć się losami kamienicy przy Poznańskiej 14, której historia jest podobna do budynku przy Noakowskiego. Fenix, który przejął kamienicę, postarał się o to, by większość lokatorów już się wyniosła. Przed Komisją stanąć ma m.in. Anna Thomas – działaczka i lokatorka z Poznańskiej. “To jest coś potwornego, oni niszczą całą kamienicę, mury lecą. Huk, pył, żyć się nie da” – powiedziała o metodach czyścicieli, którzy wykurzają mieszkańców za pomocą naprzemiennie stosowanych podwyżek i wiecznotrwałych remontów. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że nie pojawi się podczas prac komisji.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
RobG56
Użytkownik

Kpiną jest prawo, które decyzje o własności przenosi w ręce urzędnika (kto by nim nie był: prezydent, minister czy wojewoda).
O własności przesądza sąd i księgi wieczyste. Przesądza obowiązujące w kraju prawo.
Zniszczenie go to wina kościelnego chciejstwa i Komisji Majątkowej działajacej zgodnie z wolą Mazowieckiego, Ambroziaka, Glempa przy medialnym poparciu GW i michnikowszczyzny.
To element magdalenkowej transformacji.