Dość nękania lokatorów! Dość paserstwa!

Opublikowano: 31.08.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 507

Komitet Obrony Praw Lokatorów protestował przedwczoraj w Warszawie przed kamienicą przy Noakowskiego 16.

Protestujący zebrali się pod siedzibą Fenixa – lidera wśród firm-czyścicieli. Zanim Fenix ulokował tu swoją siedzibę, kamienica została odzyskana przez męża obecnie urzędującej prezydent Warszawy, a następnie odsprzedana dalej. Jakub Żaczek z Komitetu i Ewa Andruszkiewicz – pokrzywdzona przez reprywatyzację dziennikarka, nawoływali do obnażenia hipokryzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która udaje, że chce przeciwdziałać dzikiej reprywatyzacji, jednak odzyskiwanie kamienic trwa w najlepsze.

“Zastanawiałam się dzisiaj nad tym czy jest jakaś granica nasycenia tych ludzi i prawdopodobnie nie ma takiej granicy, bo te miliony, które oni robią – jest ich coraz więcej – ale apetyt jest coraz większy” – powiedziała mediom Ewa Andruszkiewicz, która obecnie działa w Radzie Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej i ma zająć się losami kamienicy przy Poznańskiej 14, której historia jest podobna do budynku przy Noakowskiego. Fenix, który przejął kamienicę, postarał się o to, by większość lokatorów już się wyniosła. Przed Komisją stanąć ma m.in. Anna Thomas – działaczka i lokatorka z Poznańskiej. “To jest coś potwornego, oni niszczą całą kamienicę, mury lecą. Huk, pył, żyć się nie da” – powiedziała o metodach czyścicieli, którzy wykurzają mieszkańców za pomocą naprzemiennie stosowanych podwyżek i wiecznotrwałych remontów. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że nie pojawi się podczas prac komisji.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. RobG56 01.09.2017 10:32

    Kpiną jest prawo, które decyzje o własności przenosi w ręce urzędnika (kto by nim nie był: prezydent, minister czy wojewoda).
    O własności przesądza sąd i księgi wieczyste. Przesądza obowiązujące w kraju prawo.
    Zniszczenie go to wina kościelnego chciejstwa i Komisji Majątkowej działajacej zgodnie z wolą Mazowieckiego, Ambroziaka, Glempa przy medialnym poparciu GW i michnikowszczyzny.
    To element magdalenkowej transformacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.