Dość nękania lokatorów! Dość paserstwa!

Opublikowano: 31.08.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 364

Komitet Obrony Praw Lokatorów protestował przedwczoraj w Warszawie przed kamienicą przy Noakowskiego 16.

Protestujący zebrali się pod siedzibą Fenixa – lidera wśród firm-czyścicieli. Zanim Fenix ulokował tu swoją siedzibę, kamienica została odzyskana przez męża obecnie urzędującej prezydent Warszawy, a następnie odsprzedana dalej. Jakub Żaczek z Komitetu i Ewa Andruszkiewicz – pokrzywdzona przez reprywatyzację dziennikarka, nawoływali do obnażenia hipokryzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która udaje, że chce przeciwdziałać dzikiej reprywatyzacji, jednak odzyskiwanie kamienic trwa w najlepsze.

“Zastanawiałam się dzisiaj nad tym czy jest jakaś granica nasycenia tych ludzi i prawdopodobnie nie ma takiej granicy, bo te miliony, które oni robią – jest ich coraz więcej – ale apetyt jest coraz większy” – powiedziała mediom Ewa Andruszkiewicz, która obecnie działa w Radzie Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej i ma zająć się losami kamienicy przy Poznańskiej 14, której historia jest podobna do budynku przy Noakowskiego. Fenix, który przejął kamienicę, postarał się o to, by większość lokatorów już się wyniosła. Przed Komisją stanąć ma m.in. Anna Thomas – działaczka i lokatorka z Poznańskiej. “To jest coś potwornego, oni niszczą całą kamienicę, mury lecą. Huk, pył, żyć się nie da” – powiedziała o metodach czyścicieli, którzy wykurzają mieszkańców za pomocą naprzemiennie stosowanych podwyżek i wiecznotrwałych remontów. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że nie pojawi się podczas prac komisji.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
RobG56
Użytkownik

Kpiną jest prawo, które decyzje o własności przenosi w ręce urzędnika (kto by nim nie był: prezydent, minister czy wojewoda).
O własności przesądza sąd i księgi wieczyste. Przesądza obowiązujące w kraju prawo.
Zniszczenie go to wina kościelnego chciejstwa i Komisji Majątkowej działajacej zgodnie z wolą Mazowieckiego, Ambroziaka, Glempa przy medialnym poparciu GW i michnikowszczyzny.
To element magdalenkowej transformacji.