Donos PKW na Polski Ruch Antywojenny

Opublikowano: 31.08.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2357

Państwowa Komisja Wyborcza zawiadomiła prokuraturę w sprawie potencjalnych fałszerstw na listach poparcia komitetu założonego przez dra Leszka Sykulskiego – informuje czwartkowa „Rzeczpospolita”.

„Rz” podała, że PKW zawiadomiła śledczych w sprawie komitetu, który chciał utworzyć politolog dr Leszek Sykulski. W ostatnich miesiącach głośno jest o byłym analityku ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego i członka pisowskiej Komisji Weryfikacyjnej WSI. Wszystko dlatego, że geopolityk utworzył Polski Ruch Antywojenny, którego celem była minimalizacja zaangażowania Polski w wojnę na Ukrainie. To nie spodobało się obecnej władzy, która uznała to za działania tzw. prorosyjskie, a machina medialna zaczęła przedstawiać dra Sykulskiego w jak najgorszym świetle.

Z pisma PKW do prokuratury wynika, że na listach prawdopodobnie znalazły się podpisy wyborców, którzy w rzeczywistości noszą inne nazwiska, podpisy osób, które wskazały błędny numer PESEL, czy wreszcie wielokrotne podpisy tego samego wyborcy. PKW odmówiła rejestracji komitetu, bo jej zdaniem liczba prawidłowych podpisów była mniejsza niż wymagane tysiąc.

Dr Sykulski – jak relacjonuje „Rz” – definitywnie zaprzecza, że doszło do jakichkolwiek fałszerstw. „Podpisy były zbierane w terenie i dostarczane drogą pocztową na adres komitetu, a następnie złożone w PKW. Jesteśmy młodym ruchem, zarejestrowanym jako stowarzyszenie zaledwie kilka miesięcy temu, a nasi działacze nie mają jeszcze doświadczenia w zbiórce podpisów. Zresztą o błędy nietrudno, zwłaszcza po wprowadzeniu Centralnego Rejestru Wyborców, bo np. wiele osób wpisuje adres zameldowania zamiast zamieszkania, wymaganego przez prawo” – stwierdził.

Podobnych problemów – jak zauważa „Rzeczpospolita” – nie mają inne komitety. Z danych PKW wynika, że dotąd zarejestrowało ich ponad 70. Odmówiono rejestracji tylko w dwóch przypadkach. Poza ruchem Sykulskiego chodzi o komitet Przyszłość Polski.

Autorstwo: KM
Na podstawie: Rp.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stanlley 31.08.2023 12:39

  Rejestracja komitetu to jedno, uzbieranie podpisów w co najmniej 21 okręgach wyborczych to o wiele poważniejsza sprawa.

  Ruchowi DiP udało się zebrać wymagane podpisy z górką w ciągu 1.5 dnia ALE teraz znacznie ważniejsze wyzwanie, trzeba zebrać podpisy w co najmniej 21 okręgach wyborczych – więc jeśli masz dość wojne, jakichkolwiek, nie tylko Ukraina – żadnych wojen, dyplomacja to wesprzyj podpisem jedyny szeroki ruch antywojenny, listy poparcia możesz znaleźć na oficjalnej stronie komitetu : https://kwwrdip.pl/

  Na tej stronie również są numery do koordynatorów w każdym okręgu wyborczym – możesz kontaktować się w sprawie dostarczenia podpisów , koordynator ma za zadanie zbieranie wypełnionych list i dostarczenie ich do właściwej delegatury PKW – to tak w skrócie.

 2. Drnisrozrabiaka 31.08.2023 14:37

  Nczas(młodzieżówka pisu konfederacja)jak i sykulski pod parasolem , zablokowani, ojejku swoich blokują i oskarżają!

  Sorosowa rp: “Dr Sykulski – jak relacjonuje „Rz”

  O kim mówią ten jest reklamowany: “a machina medialna zaczęła przedstawiać dra Sykulskiego w jak najgorszym świetle.”

 3. Rhumek 31.08.2023 19:04

  Aż dziwne.
  Kapitan dr Sykulski z prawie dwukrotnie większą widownia niż “musisz to wiedzieć” i nie był w stanie uzyskać minimalnej ilości podpisów do rejestracji ?
  “Musiszowcy” zrobili to bezbłędnie.
  Jedynym wiarygodnym społecznym ruchem jest ……DiP
  Kolega “Stanlley” podał namiary wiec nie będę się powtarzał ale …..
  zachęcam.
  Tania woda, gaz, prąd, energia
  Reanimacja polskiej gospodarki
  Dobre stosunki z sąsiadami
  To szybka droga do pokoju i dobrobytu.

 4. Drnisrozrabiaka 31.08.2023 20:18

  Tak, ale sykulskiemu konta nie usunęli, za to tworzą mu legendę anty pisowca/systemowca

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.