Donbas czeka wielka katastrofa ekologiczna?

Opublikowano: 31.08.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 985

Witold Fokin, zastępca szefa ukraińskiej delegacji w trójstronnej grupie kontaktowej w Donbasie, ostrzegł przed groźbą katastrofy ekologicznej na dużą skalę.

Zauważył, że zniszczenie infrastruktury w Donbasie na Ukrainie doprowadziło do tego, że wiele kopalń jest zalewanych i „pozostawianych samym sobie”, a zbiorniki przelewają się. Podkreślił, że pilnie należy zorganizować prace w celu ich oczyszczenia, ponieważ woda może wypełnić wszystkie tutejsze rzeki i jeziora, a następnie wpłynąć do mórz Azowskiego i Czarnego.

„Wiele osób przymyka na to oko, ale zbliżająca się katastrofa może stać się znacznie większa niż wypadek w Czarnobylu” – podsumował Fokin w wywiadzie udzielonym Strana.ua.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.