Donald Tusk trafi przed Trybunał Stanu?

Opublikowano: 26.11.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 781

PiS zamierza postawić byłego premiera Donalda Tuska (58 l.) przed Trybunałem Stanu! – pisze „Super Express”. „Tusk ma sporo na sumieniu! Wystarczy wspomnieć choćby oddanie śledztwa smoleńskiego Rosji. Należałoby go postawić przed Trybunałem Stanu” – stwierdza w rozmowie z gazetą Adam Lipiński, minister w Kancelarii Premiera i prawa ręka prezesa PiS.

Gazeta przypomina słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2012 roku. Prezes PiS mówił wtedy: „Wszystko, co się zdarzyło przed katastrofą, jest z pana winy. To wynik pana polityki. W sensie politycznym ponosicie sto procent odpowiedzialności za katastrofę w Smoleńsku!”

Z informacji gazety wynika, że obecnie PiS będzie chciał postawić Tuska przed TS. „Kiedy „król Europy” wróci do Polski i przestanie być przewodniczącym Rady Europejskiej. Nie na zasadzie odwetu, bo jak mówił prezes, żadnego odwetu nie będzie. Po prostu Tusk zasłużył na Trybunał Stanu i tyle. Chodzi o kwestię smoleńską i skandaliczne zaniedbania w śledztwie, o brak wraku” – mówi gazecie ważny polityk PiS.

Odnosząc się do tekstu „SE” rzecznik PiS Elżbieta Witek przyznała, że postawienie Tuska przed TS byłoby „dobrą sprawą”. „Jak patrzymy teraz na stan polskiego państwa – a dowiadujemy się o tym powoli, bo od niedawna jesteśmy w rządzie – i patrząc na to, że wnioski o Trybunał Stanu były także dla naszych polityków i gdybym miała to przeanalizować i porównać, to powiedziałabym, że Trybunał Stanu byłby dobrą sprawą” – mówiła Witek w TVN24. Zaznaczyła jednak, że to jej prywatna opinia, a rząd nie będzie się tą sprawą zajmował.

Autorstwo: TK
Źródło: Stefczyk.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Michal_Cieszewski 26.11.2015 10:21

  3x Tak, a nawet i więcej. W pełni tusk zasłużył na Trybunał Stanu i to nie tylko za Smoleńsk, lecz za całokształt jego nędznej polityki.

 2. goldencja 26.11.2015 10:52

  Tusk zasłużył na Trybunał Stanu o wiele bardziej z powodu innych swoich działań niż tylko katastrofa w smoleńsku. Powinni tego zdrajce posadzić na dożywocie. Lechu nie był święty. W końcu kto nas oddał we władztwo UE (czyli Stanów i banksterów)?

 3. agama 26.11.2015 11:33

  e tam, straszyli się tymi trybunałami i sądami od zawsze, a jak nie było, tak nie ma żadnego polityka za kratami

 4. Michal_Cieszewski 26.11.2015 13:20

  Pożyjemy zobaczymy. Jak pójdzie takie info. na wp lub inne reżimowe media i zobaczą jak wielu ludzi jest w komentarzach za tym to myślę, że dla zdobycia oklasków i punktów procentowych poważnie się nad tym zastanowią. Mam przynajmniej na to nadzieję.

 5. beth 26.11.2015 14:57

  Wszyscy racjonalnie myślący Polacy doskonale wiedzą ,że ;

  “Prawo, które nie służy Narodowi jest bezprawiem…”

  Więc, wcześniej czy później decydenci okradający Naród Polski odpowiedzą za swoje poczynania.

  Zdecydowana większość Narodu Polskiego podziela ten pogląd.

 6. agama 26.11.2015 16:16

  Kilku może odpowie na starość, ale ogrom komuchów i nazioli, którzy również powinni byli przepaść za kratami w izolacji od normalnych społeczeństw, to tylko zmieniło garnitury i kariery porobiło. Tak będzie do końca świata, dopóty polityk będzie rządził bezkarnie i bez kontroli

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.