Donald Trump został postawiony w stan oskarżenia

Opublikowano: 09.06.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1814

Były prezydent Donald Trump został w czwartek oskarżony przez federalną wielką ławę przysięgłych o zarzuty związane z postępowaniem z tajnymi dokumentami skonfiskowanymi w Mar-a-Lago, w jego posiadłości na Florydzie.

Ponad 300 niejawnych dokumentów zostało odzyskanych z Mar-a-Lago w ciągu roku po odejściu Trumpa ze stanowiska, większość w czerwcu i sierpniu 2022 r. W osobnej sprawie Trumpowi postawiono również 34 zarzuty fałszowania dokumentacji biznesowej w Nowym Jorku w celu dokonywania cichych płatności. Nie przyznał się do winy, a jego proces w sprawie nowojorskiej ma odbyć się w marcu.

Trump w „Truth Social” w czwartek wieczorem powiedział, że jego prawnicy zostali poinformowani, że został postawiony w stan oskarżenia, twierdząc, że posunięcie to jest „ingerencją wyborczą” i oskarża administrację prezydenta Joe Bidena o korupcję.

Czy Trump może nadal kandydować na prezydenta, jeśli zostanie oskarżony? Tak, Trump może kontynuować swoją kampanię prezydencką w 2024 roku, nawet po ponownym postawieniu go w stan oskarżenia. „Z prawnego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby były prezydent oskarżony o przestępstwo państwowe kandydował na urząd – nawet skazany” – powiedziała wcześniej „USA Today” Jessica Levinson, założycielka Loyola Law School’s Public Service Institute. „To naprawdę będzie tylko kwestia praktyczna, jak masz rządzić państwem zza krat, jeśli dojdzie do czegoś takiego”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. replikant3d 09.06.2023 17:46

  Trump za dużo wie. Dlatego chcą go uwalić.

 2. emigrant001 09.06.2023 19:00

  w końcu go zabiją, jak nic demokratycznego nie zadziała, nawet seryjny samobójca.
  Swoją drogą Trump odważnym człowiekiem jest, że ryzykuje własnym życiem naprzeciw korporacyjnej korupcji:) demokratycznej:)
  Jak dożyje do wyborów to jest jakaś szansa dla przygłupich jankesów:) demokratyczna:)

 3. sanchop 09.06.2023 23:32

  Ludzie żyją jakieś 80 – 90 lat, więc co mu pozostało, jedynie dobra zabawa! Pewnie to też ustawione – wygra ze wzmożoną siłą, jakby im przeszkadzał to już by go nie było.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.