Donald Trump może przyjechać do Polski

Opublikowano: 17.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 394

Stany Zjednoczone, nie wiedzieć czemu, bardzo ostrożnie podchodzą do planów polskiego rządu o zbudowaniu stałej bazy wojskowej „Fort Trump”. Nasz rząd chce nawet zapłacić za dodatkową obecność amerykańskich żołnierzy. Teraz dowiadujemy się, że prezydent Andrzej Duda może zostać wkrótce zaproszony do Białego Domu na dalsze rozmowy w tej sprawie, które mają rozstrzygnąć kwestię bazy wojskowej w Polsce.

Jak pisze „Rzeczpospolita”, Andrzej Duda, który planuje wizytę w USA na połowę czerwca, może również spotkać się z Donaldem Trumpem. Podjęty zostanie temat stałej amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce, za którą nasz rząd chce zapłacić 2 miliardy dolarów.

Co więcej, już 1 września, gdy w Polsce odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Donald Trump może ogłosić wzmocnienie sił amerykańskich w naszym kraju. Źródła rządowe mówią również o możliwości zniesienia wiz do USA. Warto w tym momencie dodać, że na obchody w Warszawie przyjadą przywódcy państw NATO, Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego, podczas gdy Rosja nie otrzymała zaproszenia na to wydarzenie.

Kwestia bazy wojskowej, zwanej „Fort Trump”, wciąż nie jest pewna. Jeszcze w marcu bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że Stany Zjednoczone podobno niechętnie podchodzą do tematu stałej obecności sił amerykańskich i zamiast tego oferują zwiększoną obecność wojsk, opartą na zasadzie rotacyjnej.

Warto zauważyć, że ewentualna decyzja o stałej bazie wojskowej i zniesieniu wiz ma najwyraźniej zapaść tuż przed wyborami parlamentarnymi w Polsce, które odbędą się pod koniec 2019 roku, oraz przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, zaplanowanymi na rok 2020. Decyzje te z pewnością nastawione są między innymi na zwiększenie poparcia dla Trumpa i polskiego rządu podczas wyborów.

Z drugiej strony, pojawia się kwestia kontrowersyjnej amerykańskiej ustawy JUST 447, która zmusza Polskę do zwrotu mienia ofiar Holocaustu organizacjom żydowskim. Warto więc jeszcze raz dobrze zastanowić się, ile tak naprawdę będzie nas kosztować baza wojskowa „Fort Trump” i zniesienie wiz do USA – czy będą to „tylko” 2 miliardy dolarów, czy może setki miliardów dolarów, gdy weźmiemy pod uwagę żydowskie roszczenia majątkowe (z ujawnionej przez Stanisława Michalkiewicza na wideo wyżej notatki dyplomatycznej wynika, że PiS spełni roszczenia Żydów po wyborach! – przypis WM).

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Rp.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. koszyk91 17.04.2019 14:24

  czas oczy otworzyć bo wróg tylko się chowa w polskojęzycznej skórze

 2. Piron 17.04.2019 23:01

  Właśnie dlatego cenię ten portal, można połączyć w logiczną całość kilka pozornie nie związanych ze sobą wątków i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski 🙂

 3. Fenix 18.04.2019 06:00

  I to ” Źródła rządowe mówią również o możliwości zniesienia wiz do USA.” I mówią i obiecują za Obamy i Trumpa mówią i obiecują do wyborów i dalej nic? Polacy nie zapraszajmy do Polski Trumpa i wojsk USA, bez polskiej wizy (zgoda na pobyt) ? Nie może przyjechać, zakaz. Daje do myślenia .

 4. Fenix 18.04.2019 07:02

  Nie może przyjechać, zakaz. Daje do myślenia ,bez wasalizmu . Polacy zmieniamy reguły gry politycznej z USA. Partnerzy do rozmów o współpracy.

 5. Cosmo 18.04.2019 08:40

  Wysoce prawdopodobne, że wizy zostaną zniesione. Jeśli żydzi byli wstanie przekonać USA do uznania wzgórz Golan za terytorium Izraela, to czymże są jakieś tam nikogo nie interesujące wizy . Ich zniesienie z pewnością da wiele punktów procentowych w wyborach do Sejmu i ukaże Partię interesu Syjonistycznego jako mocnego gracza. Z Polski wyleci kilkanaście tysięcy niedobitków wierzących jeszcze w amerykański sen, a tymczasem PiS może ponownie mieć większość sejmową i bez proszenia się innych partii ustanowi odpowiednie prawo do przejęcia naszego kraju przez Eskimosów. Dla USA jest zapewne bardzo ważne aby Eskimosi mieli bezpieczny przyczółek w Europie a im mniej Polaków w Polsce, tym zadanie staje się łatwiejsze. Na internetach można bez problemu znaleźć przemówienie byłego prezydenta Kaczyńskiego, które wygłosił gdzieś tam po drugiej stronie morza śródziemnego w kraju Eskimosów.

 6. Fenix 18.04.2019 09:09

  @Cosmo nic na siłę, droga wolna “Z Polski wyleci kilkanaście tysięcy niedobitków wierzących jeszcze w amerykański sen,” Doświadczenie ,to wiedza stosowana.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.