Domowy front wojny z Putinem

Opublikowano: 02.05.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1259

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej zasugerowała, by obywatele Europy wsparli embargo UE wobec Rosji poprzez rzadsze branie pryszniców i wietrzenie ubrań zamiast ich prania.

Frans Timmermans, holenderski wiceprzewodniczący organu wykonawczego bloku, wygłosił swe uwagi na posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego. „Zmniejsz temperaturę w domu, jedź na rowerze i przewietrz swoje ubrania zamiast je wyprać” – powiedział Timmermans komisji odpowiedzialnej za zieloną zmianę. Według holenderskiego polityka, konieczne jest podjęcie przez ludność takich działań, aby wesprzeć sankcje podjęte wobec Rosji po inwazji na Ukrainę.

Edina Tóth, eurodeputowana Fidesz, zadała w czwartek na posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego następujące pytanie:

„Od maja we Włoszech zabronione jest chłodzenie pomieszczeń poniżej 25 stopni w szkołach i budynkach użyteczności publicznej, a zimą ogrzewanie budynków użyteczności publicznej powyżej 19 stopni. Na początku sesji Timmermans poprosił obywateli o wyłączenie ogrzewania w ich domach. Czy UE inicjuje podobne działania na szczeblu europejskim? A czy chcesz przepisać, ile stopni ma być w mieszkaniach? Jak to kontrolować w praktyce?”

W odpowiedzi Timmermans odrzucił pogląd, że swoimi radami wywierał nadmierną presję na europejskie gospodarstwa domowe, twierdząc, że zamiast tego po prostu radzi swoim „współobywatelom, że też mogą coś zrobić, aby przelać mniej pieniędzy do kieszeni Putina.

„Oczywiście mogą też nie robić nic, ale mogą też chcieć mniej ogrzewać pomieszczenia, jeździć rowerem, a nie samochodem, brać krótsze prysznice i wietrzyć swoje ubrania zamiast je prać” – proponował holenderski polityk.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

26

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. agama 02.05.2022 16:57

  złote rady dla zatroskanych klimatem latających odrzutowcami bogaczy dla biedaków, żeby żyli skromniej

 2. Rhumek 02.05.2022 17:32

  Oczywiście należy się domyślać, ze pierwszy zastosował swoje własne rady i obecnie mamy wodza pod tytułem Timmermans zimny p edalarz pierwszy śmierdzący ? Ciekawe czy nie zapomniał po tym wiekopomnym oświadczeniu przewietrzyć i tak juz pustego czerepu.
  Chyba nie mam wątpliwości co do ostatniego członu należnego tytułu, ale może by tak o detale zapytał…..Tuska, on tam coś bliżej się kręcił…..

 3. andi170 03.05.2022 00:27

  Niestety wariaci żądzą światem biada zwykłemu Kowalskiemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.