„Doładuj szczepienia”, bo dwie dawki przestały działać

Opublikowano: 03.09.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1684

Federalny minister zdrowia Kanady Jean-Yves Duclos zapowiedział rozpoczęcie krajowej kampanii „Protection Wanes, Action Is Required” mającej na celu zachęcanie do szczepień przypominających. „To tak jak z baterią w telefonie – ładujesz ją podłączając do gniazdka. Tak samo odnawiasz swoją odporność poprzez przyjmowanie dawki przypominającej” – powiedział minister.

Według ostatnich rządowych danych około 50 proc. Kanadyjczyków zaszczepiło się trzecią dawką preparatu przeciwko COVID-19. 12 proc. przyjęło cztery dawki. Odsetek Kanadyjczyków z dwoma dawkami jest najwyższy – 82,02 proc. Z badania przeprowadzonego w styczniu przez Statistics Canada wynika, że ponad połowa Kanadyjczyków (56 proc.) obawia się przyjęcia trzeciej dawki ze względu na możliwe długofalowe efekty uboczne.

14 lipca minister Duclos wspominał o zmianie definicji osoby „w pełni zaszczepionej” tak, by obejmowała tylko osoby z „aktualnymi szczepieniami”. Mówił przy tym, że dwie dawki nie zapewniają wystarczającej ochrony.

Tymczasem Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień (NACI) ogłosił w czwartek, że obywatele mogą rozważyć szczepienie co 90 dni – donosi „Blacklock’s Reporter”. „Krótszy odstęp co najmniej trzech miesięcy może być uzasadniony w kontekście zwiększonego ryzyka epidemiologicznego, a także względów operacyjnych dla skutecznego wdrożenia programu szczepień przeciwko COVID-19” — napisano w podsumowaniu oświadczenia Krajowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień 1 września. Zaledwie kilka tygodni temu Departament Zdrowia zapowiedział, że wystarczająca jest „wzmacniająca” szczepionka co dziewięć miesięcy.

Dr Howard Njoo, zastępca głównego urzędnika ds. zdrowia publicznego, powiedział, że wzmacniacz co sześć miesięcy „nie wystarczy” ze względu na słabnącą skuteczność. „Jeśli miałeś poprzednią dawkę przypominającą, niezależnie od liczby, powinieneś poczekać sześć miesięcy, ale z pewnością w oparciu o indywidualne okoliczności i inne względy, ten odstęp może zostać zmniejszony do około trzech miesięcy” — powiedział Njoo.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska, Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 03.09.2022 15:27

    na wybicie ostatnich niedobitków

  2. Szwęda 03.09.2022 18:15

    Najbardziej ponure jest w ty wszystkim to, że sprawcy światowego ludobójstwa szprycowego zapewne nigdy nie zostaną osądzeni i należycie ukarani za swoje zbrodnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.