Dokupiłem CPU do serwera

Opublikowano: 08.03.2023 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3767

Od kilku miesięcy mieliśmy problem z wydolnością serwera, który nie wyrabiał w czasach chwilowych cyberataków (wtedy pojawiały się komunikaty Error 504).

Aby rozwiązać problem, dokupiłem dzisiaj na czas do końca obecnej umowy na serwer (do ok. 4 listopada) dodatkowe 2 rdzenie CPU za 153,27 zł (mieliśmy 4, teraz mamy 6). Efekt widać gołym okiem (obrazek można powiększyć)…

Ubiegłej nocy, między 1:00 a 1:30, kiedy ruch na stronie powinien mocno spaść, widać chwilowy cyberatak (prawie 100% zużycia CPU serwera).

Mam nadzieję, że również zauważyliście tę zmianę na lepsze. Portal powinien Wam się teraz szybciej ładować i odświeżać, a komentarze i wpisy szybciej dodawać.

Zakup został sfinansowany dzięki Waszym darowiznom (w tym wypadku na zbiórkę nr 3 – fundusz rezerwowy), za które dziękuję i do których przekazywania zachęcam.

Maurycy Hawranek
Admin WolneMedia.net


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. galacticjoel 09.03.2023 08:51

  Ja polecam dhosting, skalowanie zasobów to dobra rzecz.
  https://dhosting.pl/pp-syncmedit

 2. Admin WM 11.03.2023 09:34

  Wszystko ma swoje plusy i minusy. Skalowanie zasobów byłoby dobrą rzeczą, gdyby nie limity. W jednych firmach mają je niskie, a po wyczerpaniu każą dodatkowo płacić za ich zwiększenie, a w innych firmach, jak ta proponowana przez Ciebie, trzeba z góry za nie płacić, a potem dokupywać. Jeśli cyberataków będzie wiele albo będą ustawiczne, wówczas hosting taki wyjdzie bardzo drogo. Skalowanie byłoby dobre, gdyby w opłacie za hosting nie było limitów. Na razie 6 rdzeni CPU za niewielką kwotę (ok. 25 zł na miesiąc) rozwiązało problem. Nie wiem na jak długo, ale na razie wykresy zużycia zasobów serwera są niskie.

 3. galacticjoel 14.03.2023 04:57

  Mi przy cyberatakach zużywało maksymalnie 11GHz CPU zanim wtyczka security zablokowała takie ataki, a strona w tym czasie działala prawidłowo.

 4. Admin WM 14.03.2023 06:41

  Jakiej wtyczki używasz? Na WM mamy WP Cerber, która ma wiele zalet, ale nie blokuje ataków DDoS.

 5. galacticjoel 18.03.2023 15:31

  Też mam Cerbera, wcześniej miałem CleanTalk.
  https://cleantalk.org/wordpress?pid=462179

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.