Dokerzy z Genui przeciwko transportom broni do Izraela

Opublikowano: 12.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2061

Pracownicy portu w Genui protestowali wczoraj przeciwko dostawom broni do Izraela.

Autonomiczny kolektyw portowy Calp, wraz z autonomicznymi związkami zawodowymi Usb i SiCobas, a także stowarzyszeniami pacyfistycznymi, zorganizował wczoraj rano demonstrację przed bramą portu San Benigno w Genui (Włochy) w proteście przeciwko konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu i transportowi broni do Izraela przez Zim Integrated Shipping Services (ZIM) – izraelską firmę żeglugową, która podjęła się transportu broni do państwa żydowskiego.

Już w przeszłości genueńscy robotnicy portowi wychodzili na ulice, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec firm lub statków transportujących broń do stref działań wojennych.

Pochód udał się przed siedzibę ZIM, gdzie protestujący rzucali pomidorami i kubkami z czerwoną farbą, która poplamiła tarcze i mundury mobilnego oddziału policji rozstawionego do obrony budynku.

Na podstawie: ANSA.it
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.