Dokąd zmierzamy? Polska po wyborach

Opublikowano: 14.07.2020 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 457

Polacy tłumnie odwiedzili w niedzielę lokale wyborcze, aby wziąć udział w dogrywce wyborów prezydenckich. Minimalną różnicą głosów urząd utrzymał dotychczasowy prezydent – Andrzej Duda. Krótka, ale napięta i brutalna kampania wyborcza wywołała poważne napięcia społeczne i wzmogła polaryzację sceny politycznej. Po raz kolejny nie udało rozbić się dobrze funkcjonującego duopolu PO-PiS. Doszło przy tym do wielu rozterek wyborców Konfederacji, którzy zadawali sobie pytanie: zostać w domu czy wybrać “mniejsze zło”. Druga kadencja Andrzeja Dudy jest pełna znaków zapytania: Czy prezydent będzie dążył do uniezależnienia się od swojego zaplecza politycznego? Czy może nadal będzie pełnił funkcję “notariusza” rządzącej partii? A może spróbuje wytworzyć własne środowisko polityczne? O tym w najnowszym odcinku z serii “Dokąd zmierzamy?” opowie publicysta, Stanisław Michalkiewicz.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.