Dokąd zmierzamy? Polska po wyborach

Opublikowano: 14.07.2020 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 404

Polacy tłumnie odwiedzili w niedzielę lokale wyborcze, aby wziąć udział w dogrywce wyborów prezydenckich. Minimalną różnicą głosów urząd utrzymał dotychczasowy prezydent – Andrzej Duda. Krótka, ale napięta i brutalna kampania wyborcza wywołała poważne napięcia społeczne i wzmogła polaryzację sceny politycznej. Po raz kolejny nie udało rozbić się dobrze funkcjonującego duopolu PO-PiS. Doszło przy tym do wielu rozterek wyborców Konfederacji, którzy zadawali sobie pytanie: zostać w domu czy wybrać “mniejsze zło”. Druga kadencja Andrzeja Dudy jest pełna znaków zapytania: Czy prezydent będzie dążył do uniezależnienia się od swojego zaplecza politycznego? Czy może nadal będzie pełnił funkcję “notariusza” rządzącej partii? A może spróbuje wytworzyć własne środowisko polityczne? O tym w najnowszym odcinku z serii “Dokąd zmierzamy?” opowie publicysta, Stanisław Michalkiewicz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o