Dokąd trafią radioaktywne odpady z Niemiec?

Opublikowano: 01.12.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2232

Do 2022 roku w Niemczech mają zostać zamknięte wszystkie elektrownie atomowe. Dokąd trafi ogromna ilość niebezpiecznych radioaktywnych odpadów? O problemie radioaktywnych odpadów z elektrowni zachodniego sąsiada Polski pisze „Rzeczpospolita”.

Decyzja o zamknięciu wszystkich niemieckich elektrowni atomowych zapadła po katastrofie w Fukushimie w 2011 roku. Do 2031 roku niemieckie władze planują znalezienie miejsca do składowania radioaktywnych odpadów, które obecnie znajdują się w pobliżu elektrowni.

Jak podaje gazeta, chodzi o ponad 28 tys. metrów sześciennych niebezpiecznych odpadów. Profesor Miranda Schreurs, członkini zespołu zajmującego się poszukiwaniem odpowiedniego składowiska wyjaśnia, że eksperci mają przed sobą niełatwe zadanie – muszą znaleźć miejsce dla prawie 2000 pojemników z promieniotwórczymi odpadami, które nie jest zagrożone trzęsieniem ziemi czy nachodzeniem wód gruntowych. Do tego dochodzi jeszcze transport i odpowiednie zabezpieczenie odpadów.

Największy problem specjaliści będą mieli jednak z sąsiedztwem takiego „cmentarzyska” z domami mieszkalnymi. Jak tłumaczy Miranda Schreurs, obiekty w których obecnie znajdują się odpady zostały zaprojektowane tylko na kilkadziesiąt lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. j3w 01.12.2019 13:26

    http://atom.edu.pl/index.php/technologia/cykl-paliwowy/wydobycie-uranu.html

    Natomiast pozbycie się elektrowni atomowych nie znaczy czasem ograniczenia możliwości wyprodukowania broni jądrowej?

  2. polantek 01.12.2019 20:58

    Natomiast elita Podlasia jest przeciwnego zdania i nie może doczekać sie kiedy państwo polskie rozpocznie budowe elektrowni atomowej – nie dowiary – to zapraszam tutaj!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.