Dojdzie do zerwania negocjacji UE z Turcją?

Opublikowano: 08.08.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Kanclerz Austrii Christian Kern zaapelował, aby Unia Europejska zerwała negocjacje akcesyjne z Turcją. Jego stanowisko spotkało się z ostrą krytyką przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude Junckera oraz tureckiego ministra spraw zagranicznych Mevlüta Çavuşoğlua, który nazwał Austrię krajem „radykalnego rasizmu”.

Urzędujący od połowy maja austriacki kanclerz zapowiedział, że rozpocznie dyskusję wśród europejskich przywódców na temat przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej. Kern zamierza przekonać ich, aby odstąpić od tego pomysłu, ponieważ Turcja ma problemy z przestrzeganiem podstawowych standardów demokratycznych. W wywiadzie dla austriackiej telewizji ORF dodał on również, że Turcja znacząco odbiega pod względem ekonomicznym od państw współtworzących unijne struktury. Austriacki kanclerz nazwał też trwające negocjacje akcesyjne fikcją, zaś Turcję państwem nie mogącym w następnych dziesięcioleciach przystąpić do UE.

Stanowisko szefa rządu Austrii skrytykował przewodniczący Komisji Europejskiej. Jean-Claude Junkcer powiedział, że zerwanie negocjacji pomiędzy UE i Turcją byłoby wielkim błędem i nie pomogłoby temu państwu, a dodatkowo podobny krok musiałby uzyskać akceptację pozostałych państw unijnych. Szef KE stwierdził jednocześnie, iż na tą chwilę Turcja nie jest gotowa na wstąpienie do unijnych struktur.

Dużo ostrzej wypowiedź Kerna skomentowała strona turecka. Minister spraw zagranicznych tego kraju, Mevlüt Çavuşoğlu, nazwał ją „paskudną”, jednocześnie nazywając Austrię „stolicą radykalnego rasizmu”. Na oskarżenia te zareagował austriacki rząd, który wezwał Turków do umiarkowania w słowach.

Na podstawie: derstandard.at, wp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maximov
Użytkownik
Maximov

Jeśliby Turcji zależało na wejściu do UE to dostosowywaliby swoje prawo do przepisów UE.
Tak nie jest.
Z tego co pamiętam, to wprowadzili ok. 4% zmian w kierunku dostosowywania swojego prawodawstwa do przepisów Unii.
Ktoś otwarcie powiedział prawdę i od razu na nim psy wieszają.
Propaganda działa w najlepsze.

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

ahh te interesy….

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Gra polityczna i straszenie tureckim hitlerkiem z putanem straszliwym do spółki żeby potem powiedzieć no trzeba przyjąć milusińskich dewiantów bisurmańskich i wcielić ich do służb i wojska.

nemoein
Użytkownik

Najlepiej zerwać jakiekolwiek pertraktacje z Kebabami (tak jestem rasistą i jestem z tego dumny) wprowadzić wizy i pozamykać granicę, a na kebabów nałożyć embargo – za handel z ISIS i za wytępienie opozycji, za wrzucanie do UE szamba z innych krajów – ludzi którzy nie są w potrzebie- a tchórzy i dezerterów którzy zostawiają swoje państwo, kobiety i dzieci w potrzebie – takich ludzi chcą nam wepchnąć – najgorszy typ. To z całą pewnością nie jest logiczne co robi PE – podejrzewam że są przekupieni – być może przez Sorosa! Tak czy inaczej Polska powinna wyjść czym prędzej z tego bagna i zacząć tworzyć nową historię od sojuszu z Wyszehradem, opartym na kapitalizmie, handlu z Chinami i Rosją!

agama
Użytkownik

nie jesteś rasistą, tylko nie rozumiesz jeszcze, że ludzie są różni i na różnym poziomie rozwoju, a niektóre różnice ogólnospołeczne i poziom rozwoju charakterystyczne dla danej grupy uniemożliwiają pokojową integrację kulturowo-społeczną. Problem w tym, że eurolewactwo doprowadza do upadku kultury europejskiej na rzecz innej, którą uważa za uber.

Polecam:
http://centralainternetu.pl/wytlumaczenie-problemu-imigrantow-na-gumach-do-zucia/

nemoein
Użytkownik

@agama, dzięki – widziałem kiedyś ten filmik – bardzo dobra sprawa i faktycznie porusza sprawę w sposób bardziej trafny.

nemoein
Użytkownik

@tomasz <- a Ty co Lewackie już wyprały Ci mózg, że jest nas za dużo?

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

nemoein –
nie, za mało nas jest, musimy sie wiecej ru..ac zeby ZUS nie upadł i zeby było wiecej jednostek do placenia podatkow do skarbu panstwa co by dogonić zachód!