Doggerland – zaginiony ląd Europy

Opublikowano: 26.09.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 311

Pierwsze wzmianki o tajemniczej krainie nazywającej się Doggerland niegdyś leżącej między Anglią, Holandią a Danią pochodzą z XIX wiecznej książki „A story of the Stone Age” autorstwa Herberta Goerga Wellsa. Nazywana również Atlantydą Europy zaginiona kraina wyglądem przypominała tundrę. Jej krajobraz składał się z wielu niskich i łagodnych wzniesień licznych zalesionych dolin oraz mokradeł i bagien. Teren położony był nieznacznie wyżej niż dawny poziom wód i niedaleko wybrzeża składał się z wielu małych wysepek. Kraina została całkowicie zatopiona około 8 i pół tysiąca lat temu. Zanim jednak to się stało, była systematycznie pochłaniana przez rosnący poziom wód, na który między innymi wpływał roztapiający się lądolód skandynawski.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o