Milion euro na ochronę przed „antysemityzmem” w Paryżu

Opublikowano: 18.11.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1322

Rzecz jasna nie chodzi o rzekomo „antysemicką” Polskę, ale oświecony Paryż. Valérie Pécresse, przewodnicząca władz regionu stołecznego Île-de-France zareagowała na wzrost antysemityzmu obserwowany w całej Francji, a zwłaszcza w regionie paryskim.

16 listopada Pecresse oznajmiła, że region Île-de-France uruchomi „fundusz nadzwyczajny w wysokości miliona euro w celu zabezpieczenia placówek edukacyjnych, miejsc kultury, przedsiębiorstw i domów naszych rodaków zagrożonych antysemityzmem”.

Dodajmy, że policja postawiona jest już w stan pogotowia od początku konfliktu w Gazie i dodatkowo ochrania miejsca związane z Izraelitami i diasporą żydowską we Francji. Uruchomiono też wojsko w ramach operacji Sentinele.

Rada Regionu Paryskiego też potępiła „wzrost antysemityzmu” i potwierdziła „swoje pełne i całkowite zaangażowanie w ochronę wszystkich naszych rodaków atakowanych z powodu ich religii”. Region głosował także za wsparciem państwa Izrael i wezwał do natychmiastowego uwolnienia izraelskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

Zdjęcia zakładników wywieszono nawet przed siedzibą rady regionu w Saint-Ouen (Seine-Saint-Denis). „Francja, wielokrotnie dotknięta atakami islamistów, zna cenę fanatyzmu. Żadna przyczyna polityczna nie może usprawiedliwiać terroryzmu. W obliczu tej plagi Izrael ma prawo się bronić i żywotny obowiązek zniszczyć swoich przeciwników, którzy chcą jego zniszczenia” – oświadczyła prezydent regionu Valérie Pécresse (centroprawica).

Od 7 października we Francji odnotowano ponad 1,5 tysiąca katów antysemickich, z czego najwięcej właśnie w regionie paryskim.

Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. WeLeS 18.11.2023 15:07

  Podział bio-robotów na pro-palestynski i pro-izraelski obozy trwa w najlepsze i jest kontrolowany odgórnie, jak to zwykle bywa przy każdych rewolucjach, konfliktach i wojnach. Soros przekazał 15 mil. $ dla organizacji pro-palestynskich na organizowanie protestów przeciwko izraelowi, rządy państw natomiast wydają pieniądze podatników na pro-izraelską retorykę i wsparcie samego izraela. Ukraina vs Rosja, również jest dziełem tych samych “tworcow” światowego haosu, ważne by obywatele-niewolnicy każdego kwadratu-kraju na szachownicy-świecie określili się po której stronie barykady będą stać w przyszłości.

 2. Katana 18.11.2023 18:10

  Ten podział to niekoniecznie jest tak, że to bio-roboty – co jest pogardliwe. Tak i Ty wpisujesz się w jakiś podział… Nie oceniam. Bo w tym rzecz, że wydaje się konieczne stanięcie po którejś stronie, czy pozostanie na niej w tych czasach.
  Podział jest tworzony od spraw drobnych po grubsze sprawy, jak ludobójstwa, wojny…
  A granice, czy granica subtelnie jest pogrubiana. Różnica poprzez skalę zbrodni bardziej widoczna jednocześnie. I jeśli wcześniej przy konfliktach regionalnych opowiedzenie się po słusznej stronie nie było takie łatwe (jeśli nie dotyczyło bezpośrednio) i konieczne to teraz przy wyraźnie rysującym się konflikcie między dwoma częściami całego świata wybór staje się prostszy.
  Pozornie prostszy..

  Można by rzec, że to wybór między zombie łaknącymi żywego mózgu a posiadaczami takowego.
  Ktoś tu się chyba nie zgadza na tak tępe i tak po chamsku wprowadzane NWO. No i tak sterowane.
  Ogólnie wszystko jest grą ale można(by) się trochę pobawić jeszcze… na jakiś poziomach i na poziomie.

 3. JedynaDroga 18.11.2023 18:35

  @Weles

  To jest właśnie przyczyną dlaczego ludzie nigdy nie skierują swoich czynów wobec twórców tych wszystkich ideologii.

  Człowiek jest zmuszony rozjechać na placek wszystkie systemy polityczno-religijno-społeczne oraz oczyścić swój umysł z całego ideologicznego syfu który został tam umieszczony przez wszystkie lata życia. Dopiero do takiej czystej, ludzkiej istoty zacznie docierać jak bardzo nas podzielono i jak głęboko sięgają nasze wewnętrzne podziały .

  Dopiero po ” oczyszczeniu ” można zacząć dostrzegać ” strażników ”

  Istnieją tylko dwa rodzaje prawd : zewnętrzna oraz wewnętrzna.

 4. replikant3d 18.11.2023 19:15

  Katana. dla globalistów nie jesteśmy nawet ,,biorobotami, tylko ,,robalami,, do wytępienia. Weles ma rację. Psychopaci za kulisami światowych rządów mają za nic jakieś tam człowieczeństwo. Te psychole od wieków to robią i mają olbrzymie doświadczenie w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.