Dobrowolny „identyfikator cyfrowy” czyli forma nadzoru

Opublikowano: 09.04.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1930

Ontario w Kanadzie pod koniec 2021 r. wprowadzi nowy, dobrowolny „identyfikator cyfrowy” dla mieszkańców, Który będzie również używany do „aktualizowania i pokazywania danych o szczepieniach”.

„Chociaż proponowany identyfikator cyfrowy jest rzekomo dobrowolny, jest mało prawdopodobne, aby taki pozostał. Najpierw ulegnie znormalizowaniu, a potem stanie się koniecznością” – powiedziała „Life Site News” Lisa Bildy, prawniczka z Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnych (JCCF).

„Oczekuje się, że ludzie będą się tym posługiwać, gdy będą chcieli podróżować lub prowadzić inne interesy na co dzień. Ci, którzy zdecydują się nie otrzymać szczepionki z wielu ważnych powodów, mogą czuć się ograniczeni w uczestniczeniu w swoich dotychczasowych zajęciach ”- dodała.

Rząd Ontario pod koniec 2021 r. „Zacznie wprowadzać identyfikator cyfrowy (tożsamość cyfrowa) — nowy, elektroniczny identyfikator wydawany przez rząd, który pozwoli ludziom i firmom udowodnić, kim są online”.

Rząd Ontario twierdzi, że „identyfikator cyfrowy” będzie dobrowolny: „Jeśli chcesz, nadal będziesz mógł korzystać z dowodów osobistych i zaświadczeń (takich jak prawo jazdy lub akt urodzenia)”.

Identyfikator cyfrowy dla firm może być używany do zatrudniania nowych pracowników, potwierdzania tożsamości biznesowej lub weryfikacji tożsamości innych firm, otwierania kont firmowych, ubiegania się o pożyczki, dotacje, ulgi podatkowe lub świadczenia oraz do weryfikacji tożsamości klientów.

Bildy ostrzegła, że potencjał „planu cyfrowej identyfikacji” w Ontario „przekształcenia się w formę nadzoru lub systemu kredytu społecznego w stylu chińskim jest niepokojący”.

„Gdy infrastruktura jest już gotowa i znormalizowana, a ostatecznie zatwierdzona, łatwo jest przerobić ją do takich celów” — powiedział Bildy w rozmowie z „Life Site News”.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. duchtesciowej 10.04.2021 01:13

    ***** kanadyjski pis :/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.