Katastrofa ekologiczna w Warszawie

Opublikowano: 29.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 982

Około południa do Płocka ma dotrzeć fala z zanieczyszczeniami, które dostały się do Wisły w wyniku awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”. W Płocku zebrał się sztab kryzysowy.

https://www.youtube.com/watch?v=29yvX55fmSQ

Jak informuje „Wirtualna Polska”, Główny Inspektor Sanitarny zaapelował o wstrzymanie się od kąpieli w Wiśle na odcinku od Warszawy w stronę Gdańska.

Mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną, ale także z zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Do Wisły dostają się niebezpieczne bakterie. Należy także pilnować psów, by nie zbliżały się do wody – poinformował Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Dodał, że woda w kranach jest czysta i nie ma przeciwwskazań do jej używania.

W Płocku w związku z zanieczyszczeniem Wisły zebrał się sztab kryzysowy. Prezydent miasta Andrzej Nowakowski zapewnił, że sytuacja z zanieczyszczeniem wody jest stale monitorowana, a Wodociągi Płockie są przygotowane do uzdatniania wody pobieranej z Wisły.

​Do awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” doszło we wtorek rano. Uszkodzeniu uległ jeden z kolektorów przesyłających ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni, po czym ścieki skierowano do drugiego kolektora, który we środę przestał funkcjonować.

Z powodu awarii podjęto decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły. Do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

Inspekcja Ochrony Środowiska poinformowała o tym, że zamierza powiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez MPWiK w Warszawie. Inspekcja zarzuca zakładowi „ponad dobowe opóźnienie poinformowania służb o wystąpieniu poważnej awarii i zagrożeniu zanieczyszczeniami komunalnymi z Warszawy”. O takich zarzutach poinformowała Agnieszka Borowska, rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. hashi 29.08.2019 19:48

  Polska polityka jest jak ten ściek wpływający do Wisły, co za wymowny symbol.
  Oczywiście na zdarzeniu wygra PiS jako element kampanii wyborczej, pokażą nie udolność władz Warszawy czyli swoich ziomków z PO, a sami zaczną grać dobrych panów. Nieprzerwanie razem od 30 lat, pełna symbioza.

 2. kuralol 29.08.2019 21:51

  PIS potrzebuje większość konstytucyjną po wyborach do gmerania w konstytucji. Muszą wygrać z druzgocącą przewagą by wprowadzić 447 katastralny podatek i 5G. Dlatego są nakręcone aż 2 filmy “fabularne” a teraz katastrofę zrobili po to by wykazać jak nieudolne jest PO. Tyle że to wszystko jest ustawione. To taki teatrzyk; problem reakcja rozwiązanie.

 3. realista 29.08.2019 22:14

  że niby pis to zrobił???
  te komentarze stają się coraz bardziej niedorzeczne :DDD… .. .

 4. MasaKalambura 30.08.2019 01:03

  Nie wiem, co sztaby połączone wymyśliły,

  Ja bym na początku podziękował Bogu, że fali powodziowej aktualnie nie ma, bo by było bardzo trudno zagospodarować (oddzielić i jakoś przepompować) takie ilości wody na tamie we Włocławku. Teraz, skoro przewidziano miesiąc emisji warszawskich, po słynnych i równie tragicznych emisjach gdańskich, proponuję wykonać miesiąc trwającą wymianę wód zalewu metodą iing jang przy użyciu rodzaju przesłony ruchomej i przepompowni oraz ewakuację zdrowej fauny ponad stolicę wstydu, albo poniżej tamy wielki awaryjny zrzut wody nadal czystej, przyćmienie turbin i gromadzenie miesięcznego syfu do dalszego procesu. Może trzeba pomyśleć i jakieś rezerwaty wodne, starorzecza skutecznie dałoby się poobmywać i zatamować. Dałoby się, jeśli komuś by zależało, przygotować jeszcze taki system wodny. Wisła płynie średnio 2m/s.

  Osobiście od dawna jestem za uruchomieniem wreszcie Narodowego Programu Rozdzielenia Umyślnego wód czystych źródlanych, niemal do picia, szarych i czarnych w oddzielnych korytach i zbiornikach bio degradacyjnych, chemio oddzielczych (zrzuty z kopalń i fabryk na śląsku to też nie betka w porównaniu do warszawskiej wpadki, a tam nie płaczemy codzień od przedwojnia, że z klasy pierwszej Wisła w ciągu kilkudziesięciu kilometrów staje się wodą klasy czwartej, nie do użycia a za wawą zwykle ma klasę 3, choć chyba nie dziś ), odparowujących, z uwzgędnieniem budowy niezakłóconych rejsów łososi oceanicznych w górę i dół, a także rezerwatów wody pitnej nawet dalej, niż górskie osady, oraz gigantycznych elektrownio pompowni dla etapów 3 i 4.

  ~Pytanie czy paraliż zwarcia biało-czerwonego, zwany klasą polityczną i samorządową Polan, jest gotów przestać być węzłem gordyjskim i zamiast bić się o stołki, zakasać rękawy do prac nad Ziemią 2.0.20.

  Pytanie kiedy naukowcy zaczną do syntezy jądrowej używać jakiś bardziej stabilnych i dalej radioaktywnie bezpiecznych ośrodków plazmowych? I skoro z wodorem nie wychodzi, spróbować winni może z kryształami fizyko chemicznie zupełnie możliwymi teoretycznie, pełnymi neutronów napiętych jak sprężynki, łatwych do wyzwolenia i utrzymania w ryzach?

  Tak się upieramy przy tych kopalinach…

 5. kufel10 30.08.2019 01:09

  Zwrócono uwagę na takową konkluzję, iż “słoiki” powinny w tym momencie zakorkować swoje bieguny aboralne przy pomocy landrynki zawiniętej w szmatę. Do czasu wyjaśnienia problemu. Duży jar powinien wszystko pomieścić.

 6. kopydlok 30.08.2019 08:07

  Trzaskowski zmuszony został do zajęcia się prawdziwym gównem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.