Do Uzbekistanu i Kenii polecą polskie szczepionki

Opublikowano: 12.09.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1557

Polska przekaże ponad 460 tys. szczepionek przeciwko COVID-19 Uzbekistanowi i Kenii. Jak powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz, to są bardzo ważni partnerzy, z którymi łączą Polskę polityczne, gospodarcze, historyczne, przyjazne relacje.

„Wiemy, że szczepionek mamy dużo, i chcemy podzielić się nimi z naszymi partnerami” – powiedział wiceminister podczas briefingu prasowego, cytowany przez PAP.

Zaznaczył, że Uzbekistan jest dla Polski szczególnie ważnym partnerem w Azji Środkowej i najludniejszym państwem tego regionu. Wskazał, że jest także „ważne państwo pod kątem polityki bezpieczeństwa, z którym łączą nas przyjazne relacje polityczne, gospodarcze, także i historyczne”. „To tam przecież funkcjonowała przez jakiś czas Armia Andersa. Do dziś strona uzbecka aktywnie kultywuje tę pamięć opiekując się polskimi cmentarzami, za co jesteśmy wdzięczni” – podkreślił.

Szczepionki na koronawirusa trafią także do Kenii. W opinii wiceministra jest to również „istotny partner, z dużym potencjałem, w którym jesteśmy obecni i gospodarczo, i rozwojowo, także i politycznie”.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski sprecyzował, że do Uzbekistanu trafi 250 tys. szczepionek z Polski, a do Kenii 211 tysięcy. Łącznie będzie to ponad 460 tys. dawek.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Po prostu rząd chce się ich jak najszybciej pozbyć, zanim będzie musiał płacić za utylizację przeterminowanych preparatów.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dandi1981 13.09.2021 10:11

    Szczepionek jest za dużo bo po 2 pierwszych szczepieniach miało być 3 później 4 itd co pół roku mega biznes.

  2. Cami 13.09.2021 11:47

    juz sie terminuja? patrzac na tlok nad pl morzem w wakacje – widac Polacy maja w d… to szczepienie do ktorego jedynie przymusic mogliscie przez utrudnienie wyjazdu na wakacje zagraniczne (dot . UE nie PIS )

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.