Do sądu za “Polskie Wilno”

Opublikowano: 22.10.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 878

Polak stanął przed sądem za nawoływanie do nienawiści wobec Litwinów, zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz prezentacje, koncerty i inn.

Alexander Koss, kandydat ruchu Kukiza do Sejmu RP, stanął we czwartek przed sądem oskarżony o nawoływanie do nienawiści wobec Litwinów.

“Barbarzyński program litwinizacji autochtonicznej ludności polskiej to przejaw typowego litewskiego szowinizmu – tak popularnego w litewskim społeczeństwie, które według najnowszych badań wskazuje Polskę jako swojego drugiego – po Rosji – największego wroga” – w mowie przedwyborczej pisał Koss.

Niedoszły poseł na Sejm RP, który zebrał tylko 522 głosów, chociaż startował z 10. miejsca na liście, twierdził, że “ci ideowi spadkobiercy autorów zbrodni w Ponarach zdążyli już całkowicie zlikwidować polską autonomię w „Republice Litewskiej”, dokonać zamknięcia polskiej oświaty, zlitwinizować polskie nazwiska w dokumentach urzędowych i usunąć polskie oznakowania nazw miejscowości”.

“Powiedzmy dość prześladowaniom naszych rodaków na Wschodzie! Dość litewskiemu antypolonizmowi! Dość represjom! POLSKIE WILNO!” – takimi słowami kończy się mowa, której całość znajdziecie TUTAJ.

Wiadomo, że litewskiej MSZ skierowało notę do polskich władz, ale to polski resort zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Polaka.

Prokuratura zarzuciła Kossowi, że dopuścił się przestępstwa nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych wobec Republiki Litewskiej oraz jej obywateli, i skierowała akt oskarżenia do sądu.

– Nie przyznaję się do zarzucanego mi czynu. Uważam sprawę za kompromitującą dla gdańskiej prokuratury i za marnotrawienie pieniędzy podatnika. Ukazuje skłonność prokuratury do działań na polityczne zamówienie – mówi „Wyborczej” Koss.

Źródło: Pl.Delfi.lt


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Czejna 22.10.2016 16:29

  Nawet tutaj czytalismy o wszystkich tych zmianach na Litwie i wypowiedziach litewskich politykow. Takie sa fakty, wiec czy owy pan cos dodal zmyslonego?
  Polakowi nic nigdzie nie wolno, nawet we wlasnym kraju.
  Doczekamy sie w koncu polskiego rzadu i struktur panstwowych?
  A moze w teoretycznym kraju lud rowniez jest teoretyczny?

 2. pablitto 22.10.2016 23:55

  maksymalnym d3bilizmem jest przez KAŻDY rząd do tej pory – w najlepszym wypadku – olewanie Litwy, Białorusi… – a w najgorszym prowokowanie (rządów) tych krajów w różnych dziwnych/albo niekompetentych akcjach. Przecież te ziemie były przez wieki Rzeczypospolitą OBOJGA Narodów.

  To jest wielki żal, i wielka d#pa, że ludzie z Polski, Litwy i Białorusi czują się bardziej jako “konkurencja” z syndromem “oblężonej twierdzy” niż bracia

 3. Szwakszty 23.10.2016 10:39

  Zawdzięczamy to również naszyn narodowcom Romana Dmowskiego. Nie jesteśmy już Rzecząpospolitom. Polecam książkę Piotra Zychowicza “Pakt Piłsudski-Lenin”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.