Do Sądu Najwyższego wpłynęło ok. 1100 protestów wyborczych

Opublikowano: 18.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 630

Do Sądu Najwyższego RP wpłynęło ponad tysiąc protestów dotyczących wyborów prezydenckich – podano w komunikacie.

https://www.youtube.com/watch?v=vnMrzj0TuyE

Do piątkowego przedpołudnia wpłynęło już ponad tysiąc protestów wyborczych, z czego ponad 400 zostało już zarejestrowanych. Prawie 700 protestów czeka jeszcze na rejestrację w repertorium SN – poinformowano.

„Bardzo dużo protestów pochodzi z zagranicy” – przekazał Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN. Jak podkreślono, protestów było dziesięć razy więcej niż po poprzednich wyborach prezydenckich w 2015 roku. „Protest może dotyczyć naruszeń, do których doszło zarówno podczas głosowania w pierwszej turze 28 czerwca, jak i w drugiej turze 12 lipca”.

Wcześniej polska opozycja oświadczyła, że skargi dotyczą głównie wykorzystania środków publicznych i telewizji w kampanii Andrzeja Dudy.

12 lipca w Polsce odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Według oficjalnych wyników Państwowej Komisji Wyborczej ze 100 proc. obwodowych komisji wybory prezydenckie w II turze wygrał ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda, który uzyskał 10 440 648 głosów – 51,03 proc. Z kolei Rafał Trzaskowski zdobył 10 018 263 głosów – 48,97 proc. Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.