Do kupienia jest już pierwszy polski banknot Euro

Opublikowano: 25.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1598

Od 24 listopada do kupienia będzie pierwszy polski banknot Euro. Kosztuje 15 złotych i opiewa na 0 słownie zero, Euro. Trzeba się jednak pospieszyć, bo nakład jest ograniczony.

Banknot przedstawiający Zamek Królewski w Warszawie z Kolumną Zygmunta, będzie można kupić podczas IV Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej. Nakład polskiego euro to jedynie 5000 sztuk.

Oczywiście tym banknotem, wyglądającym łudząco podobnie do innych Euro posiadających nominał, nie da się zapłacić, ale jego wartość kolekcjonerska z pewnością będzie rosła, zwłaszcza przy tak niewielkim nakładzie.

Pierwsza emisja banknotu 0 Euro miała miejsce we Francji w 2015 roku. Banknoty tego typu powstają w ramach projektu 0 Euro Souvenir, mającego na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat najważniejszych zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.