Do kogo należą satelity?

Opublikowano: 26.10.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2571

Obecnie około 6000 satelitów krąży wokół naszej planety. Z tego około 60% z nich to nieistniejące satelity – śmieci kosmiczne – a około 40% to działający sprzęt.

Euroconsult szacuje, że w nadchodzącej dekadzie co roku zostanie wystrzelonych 990 satelitów. Oznacza to, że do 2028 roku na niebie może znajdować się 15 000 obiektów.

Dzięki planowanej przez SpaceX konstelacji Starlink obejmującej 12 000 satelitów i planowanej przez Amazon konstelacji, wyścig kosmiczny nabiera niebywałego tempa.

Założony przez Elona Muska SpaceX – jest nie tylko przełomowym dostawcą startów dla misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (oszczędzając miliony NASA). Jest także największym komercyjnym operatorem satelitów na świecie.

Z 358 satelitami wystrzelonymi w kwietniu, częścią misji SpaceX jest zwiększenie możliwości nawigacyjnych i zaopatrzenie świata w kosmiczny internet.

Chociaż w kwietniu firma obsługiwała 22% satelitów operacyjnych na świecie, w ciągu jednego miesiąca, od sierpnia do września 2020 r., Wystrzeliła dodatkowe 175 obiektów.

Stany Zjednoczone i Rosja (wówczas ZSRR) rozpoczęły wyścig kosmiczny w latach 1950. i 1960. Oba kraje znajdują się nadal w pierwszej trójce obecnych operatorów satelitarnych, a Stany Zjednoczone obsługują prawie połowę wszystkich satelitów – 1308 według stanu na kwiecień 2020 r.

Chiny pozostają dziś za Stanami Zjednoczonymi z około 356 satelitami. Zajmująca trzecie miejsce, Rosja ma 167 działających satelitów, a Wielka Brytania jest blisko czwarta ze 130 satelitami.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 27.10.2020 10:03

    Co to jest nieistniejaca satelita?
    Taka co krazy a jej nie ma , moze uszkodzona lub nie dzialajaca ale zeby nieistniejaca.
    Nieistniejace to sa polskie patryiotyczne elity tylko sami zdrajcy ojczyzny i na

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.