Do centrum Mińska ściągnięto siły OMON-u

Opublikowano: 25.10.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2179

Milicja, wojska wewnętrzne i OMON gromadzą się w centrum Mińska, gdzie w niedzielę oczekiwane są kolejne zakrojone na wielką skalę nielegalne protesty zwolenników opozycji – poinformował korespondent Sputnika z miejsca wydarzeń.

Od samego rana radiowozy zaczęły blokować ruch na ulicach sąsiadujących z Aleją Niepodległości, jedną z centralnych arterii komunikacyjnych miasta, która nadal jest otwarta dla ruchu. Około godz. 10.40 (8.40 czasu polskiego) w kierunku centrum przemieszczał się duży konwój sił bezpieczeństwa: ciężarówki do transportu żołnierzy, więźniarki, armatki wodne i pojazdy zaporowe Rubeż.

Sytuacja na trzech największych placach Mińska – Zwycięstwa, Październikowym i Niepodległości – była rano nietypowa. Zwykle do godziny 10.00 te ulubione miejsca zbiórki demonstrantów są już całkowicie odgrodzone, dyżurują tam siły bezpieczeństwa, ich pojazdy są zaparkowane w pobliżu.

Jednak w tę niedzielę białoruscy funkcjonariusze zaczęli rozmieszczać swoje siły na centralnych placach stolicy znacznie później niż zwykle. Ludzie ubrani z mundury wojskowe otoczyli drutem kolczastym stelę „Mińsk – Miasto Bohaterów”, obok której protestujący często przechodzą w niedziele.

W przeciwieństwie od akcji z ubiegłej niedzieli, której uczestnicy przemieszczali się po Alei Partyzantów na przedmieścia, tym razem zamierzają maszerować centralnymi ulicami miasta. Organy ścigania przypominają, że za udział i organizację niedozwolonych akcji przewidziana jest odpowiedzialność administracyjna i karna.

W niedzielę upływa termin „ultimatum ludowego”, które była kandydatka na prezydenta Białorusi Swiatłana Cichanouska dała władzom republiki. Podkreśliła, że jeśli kilka żądań opozycji nie zostanie spełnionych do 26 października, przedsiębiorstwa w kraju rozpoczną strajk. Wśród nich jest dymisja prezydenta Alaksandra Łukaszenki, uwolnienie wszystkich więźniów politycznych i położenie kresu „przemocy na ulicach”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. drakonos 25.10.2020 13:41

    Mam nadzieję, że Łukaszenko wsadzi chuligańskie manifestujące szumowiny do więzienia.

    Ja na miejscu Łukaszenki odbierałbym chuliganom obywatelstwo i konfiskował ich majątki, a gdyby dalej łamali prawo to kulka w łep. Jak chcą tak demokracji to niech przyjeżdżają do Polski, gdzie ogranicza się ludziom możliwość prowadzenia działalności gospodarczej.

    Łukaszenka nikogo na siłę w państwie nie trzyma. Granice są otwarte. Nie podoba się to przyjeżdzać do PL, Francji, Niemiec itd, gdzie pałowanie demonstrantów, cenzura, terror, reżim jest czymś normalnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.