Długoletnie kary więzienia za streaming meczów Premier League

Opublikowano: 02.06.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2066

Długoletnie kary pozbawienia wolności odbędą mężczyźni, którzy parali się pirackim streamingiem meczów Premier League. Wyrok sądu Chesterfield Crown Court jest najsurowszym wyrokiem za przestępstwo związane z piractwem, jaki kiedykolwiek wydano w Wielkiej Brytanii.

Sześciu mężczyzn pod kierownictwem 36-letniego Marka Goulda zarobiło 7 mln funtów na pirackim udostępnianiu meczów Premier League. Gang sprzedawał subskrypcje do transmisji po zaniżonej cenie 10 funtów miesięcznie, podczas gdy stacje legalnie transmitujące mecze, takie jak Sky, BT Sport i Amazon Prime, pobierały za taką możliwość około 80 funtów miesięcznie. Prokurator poinformował przed sądem Chesterfield Crown Court, że przestępcy najpierw przejmowali transmisje od nadawców z Wielkiej Brytanii, Kataru, Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady, a następnie, kilka sekund później, udostępniali je za pośrednictwem własnego kanału Flawless TV. Użytkownicy pirackiego kanału mogli nawet wybierać interesujące ich mecze na ekranie telefonu lub telewizora, korzystając z w pełni funkcjonalnego przewodnika po programach. Dane osobowe większości tych użytkowników dostały się w ręce policji, ale nie wiadomo jeszcze, czy organy ścigania w jakikolwiek sposób się nimi zajmą.

Sąd Chesterfield Crown Court nie miał litości i skazał przestępców zajmujących się nielegalnym streamingiem na wysokie kary pozbawienia wolności. Mózg całej operacji Mark Gould, mający 36 lat i kierujący nielegalnym przedsięwzięciem z mieszkania w Greenwich, w południowo-wschodnim Londynie, został skazany na 11 lat. Pozostałych pięciu przestępców usłyszało wyroki o długości od trzech do pięciu lat.

Co ciekawe, sprawa przed sądem Chesterfield Crown Court odbyła się z prywatnego oskarżenia Premier League, która wszczęła postępowanie przeciwko gangowi w celu „ochrony niektórych z najcenniejszych treści na świecie”. Główny radca prawny prestiżowej angielskiej pierwszej ligi Kevin Plumb w takich słowach skomentował wyrok sądu: – Dzisiejszy wyrok jest wynikiem długiego i złożonego procesu ścigania tej wysoce wyrafinowanej operacji. Ogłoszone wyroki, które są najdłuższymi wyrokami, jakie kiedykolwiek wydano za przestępstwa związane z piractwem, potwierdzają wysiłki podjęte w celu postawienia tych osób przed wymiarem sprawiedliwości oraz odzwierciedlają powagę i zakres ich przestępstw. […] Podczas gdy większość fanów Premier League lubi oglądać nasze mecze w bezpieczny sposób, ci, którzy byli klientami tych usług, skutecznie wspierali osoby zaangażowane w ponurą i niebezpieczną przestępczość zorganizowaną. Znaczny wkład finansowy Premier League w całą piramidę piłkarską jest możliwy dzięki możliwości sprzedaży naszych praw do transmisji. Cieszymy się, że poprzez takie orzeczenia sądy nadal pokazują, że uznają znaczenie ochrony praw Premier League. Będziemy nadal chronić nasze prawa i naszych fanów, prowadząc dochodzenia i ścigając nielegalnych operatorów na wszystkich poziomach.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.