Dlaczego mamy zapomnieć o Kresach?

Opublikowano: 08.07.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1035

2022 rok będzie kolejnym rokiem, gdy w Polsce będzie obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. W tym roku atmosfera obchodów na pewno będzie szczególna, zwłaszcza ze względu na powszechną ukrofilską atmosferę wywołaną wybuchem wojny z Rosją. Pojawiają się głosy, że trudne aspekty relacji polsko-ukraińskich, o których prawdziwe przedstawianie przez lata upominały się środowiska kresowe, ale też wielu innych uczestników polskiego życia publicznego, powinny zostać wyciszone. Każdy, kto podnosi niewygodne tematy musi liczyć się z automatycznym oskarżeniem o bycie „ruską onucą”. Jednocześnie źródła medialne donoszą o możliwej zmianie polityki władz w Warszawie i akceptacji przez nie kultu UPA i Stepana Bandery i ograniczeniu polskiego sprzeciwu do protestów względem hołdów dla poszczególnych dowódców UPA. Jednocześnie przedstawiciele władz w Kijowie zdają się “testować” wytrzymałość Polaków: ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk w wywiadzie negował ludobójstwo na Wołyniu i mówił o rzekomym prześladowaniu Ukraińców przez Polaków. Melnyk ma według medialnych informacji niedługo opuścić Berlin, ale… w celu objęcia urzędu wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy. Polskie władze zadowoliły się stwierdzeniem, że wypowiedź Melnyka była jego „prywatną opinią”. Czy wobec proukraińskiego obłędu wśród polityków, hierarchów kościelnych, celebrytów i propagandy medialnej będzie możliwe godne upamiętnienie ofiar wołyńskiego ludobójstwa? O tym w kolejnym programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy?”. Gościem Kamila Klimczaka będzie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.