Dlaczego Kaczyński chce, by Polska przestała istnieć?

Opublikowano: 17.03.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2467

Nie jest dla mnie czytelne, czy wyprawa Kaczyńskiego i jakichś premierów trzech niewielkich państw europejskich była koronkowo zaplanowaną akcją, jak chce nas przekonać rządowa propaganda, czy psotą politycznych amatorów, zorganizowaną ad hoc, a zatem bezmyślnie.

Skłaniałbym się ku tej drugiej wersji, jeżeli oceniać po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego: „Sądzę, że potrzebna jest misja pokojowa NATO, ewentualnie jeszcze jakiegoś szerszego układu międzynarodowego, ale taka misja, która będzie wstanie także się obronić i która będzie działała na terenie Ukrainy”.

Dla przeciętnie rozumującego człowieka jest jasne, że „misja pokojowa NATO” to oksymoron. NATO jest doskonałe i skuteczne w niesieniu zniszczeń, krwi i cierpienia, a z pokojem ma niewiele wspólnego. Zaś sformułowanie Kaczyńskiego, że owa misja byłaby w stanie „się bronić” jest dowodem, że Kaczyński ma pełną świadomość, że taka „misja” jest gwarancją na wciągnięcie NATO w konflikt z Rosją na terenie Ukrainy, a więc wojnę światową.

Męczę się tutaj, wyjaśniając te oczywistości, a wystarczyłoby poczytać, co powiedzieli o pomyśle polskiego wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jens Stoltenberg i niemiecki kanclerz Olaf Scholz. Ten pierwszy powiedział: „nie powinniśmy przemieszczać naszych sił na terytorium Ukrainy; ciąży na nas odpowiedzialność, by ten konflikt nie wyszedł poza ten kraj”. Zaś stanowisko kanclerza Niemiec przedstawił jego rzecznik. Mianowicie Scholz: „wyraźnie mówił w przeszłości, że żaden członek personelu NATO ani żaden żołnierz NATO nie zostanie wysłany poza NATO lub na Ukrainę”. Prezydent USA był jeszcze bardziej bezpośredni, twierdząc, że zaangażowanie sił NATO na Ukrainie „oznaczałoby III wojnę światową”. Czy można mówić wyraźniej?

III wojna światowa, do której tak gorąco zachęca Jarosław Kaczyński, to anihilacja Polski i zamieszkującej na jej terenie ludzi.

Od 1989 roku państwo polskie zrobiło jeśli nie wszystko, to na pewno bardzo wiele, bym ja i moja rodzina czuli się tutaj jak obywatele drugiej kategorii. I muszę powiedzieć, że w pełni się to III RP udało. Nie mam więc zbytniego sentymentu do tego tworu, które wymachując swoimi symbolami, nie zauważa rzeczywistości i żąda ode mnie, bym w ciemno popierał jego debilne, samobójcze zachowania, traktując to jako sprawdzian mojej lojalności. Mimo to uważam, że działania, wiodące prostą droga do zagrożenia fizycznego istnienia społeczności, która zamieszkuje to terytorium, jest działaniem zbrodniczym.

Tym właśnie była wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

40

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Admin WM 17.03.2022 12:32

  Kaczyński ma 72 lata i kieruje się w polityce głównie nienawiścią do Rosji i Białorusi. Na dodatek wszystkich ze wszystkimi skłóca i pakuje w problemy. Wydaje mi się, że powinna być jakaś górna granica wieku dla polityków, a także maksymalna liczba kadencyjności w Sejmie i Senacie.

  Scenę polityczną można też błyskawicznie oczyścić – wystarczy zastosować Art. 117.1 „Kodeksu karnego” i zamknąć w więzieniach polityków, którzy głosowali za wzięciem udziału w wojnie napastniczej USA w Afganistanie. Cytuję: „Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”. Dowód winy nie budzi wątpliwości – jest nim lista głosujących „za” w Sejmie i Senacie oraz nagrania wideo wystąpień w parlamencie.

 2. Szwęda 17.03.2022 19:11

  Ale oni są przecież poza polskim prawem. I zostało to udowodnione, jest nawet jakiś wyrok czy odpowiedź sądu, że morawica nie sięga polskie prawo. Większość polskiego społeczeństwa zostało wpędzone w całkowitą indolencję umysłową i pociągnie wszystkich pozostałych za sobą przepaść! To co się teraz odbywa, to jakiś zbiorowy amok milionów Polaków, jak pod działaniem ciężkich psychotropów. Przebudzi ich dopiero dojmujący głód, albo rakiety uderzające i rozrywające ich siedziby!

 3. andi170 17.03.2022 23:34

  Kaczora męczy demencja starcza + głupota.

 4. elroman 18.03.2022 17:16

  Młodzi tak samo myślą, chcą iść na wojnę nie myśląc że będą mięsem armatnim.

 5. Szwęda 18.03.2022 17:58

  Największa tragedia żołnierzy polega na tym, że walczą i giną w wojnach, które nie są ich wojnami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.