Dlaczego Jerycho legło w gruzach?

Opublikowano: 23.01.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 578

Jerycho, miasto którego ruiny skrywają bodajże jedną z największych tajemnic naszej cywilizacji. Do tej pory badacze z całego świata nie potrafią rozwiązać zagadki upadku murów tego miasta, które nastąpiło w skutek dźwięku i obecności Arki Przymierza. Kamienne mury, niezniszczalne dzięki materiałowi, z którego były zrobione prysły zamieniając się w gruz. Jaka siła spowodowała taki stan rzeczy? Co wie na ten temat współczesna nauka? Czy wykopaliska archeologiczne są w stanie odnaleźć chociaż część muru, który został zniszczony?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rici 23.01.2022 19:55

    Zastanawiam sie, dlaczego w palestynie jeszcze w czasach Jezusa wiekszosc “zydow” mowila jezykiem aramejskim, jezykiem ktory byl w powszechnym uzyciu na bliskim wschodzie. Natomiast jezykiem hebrajskim, czyli stricte zydowskim mowily tylko elity i kaplani. Czyli wynika z tego ze to byl jezyk najezdcow, nie miejscowej ludnosci zydowskiej.
    Podobna sytuacja jest rowniez teraz, jeszcze niedawno powszechnym jezykiem tzw. zydow aszkenazyjskich byl jezyk ijdisz, jest to jezyk powstaly z polaczenia tureckiego/ugro-finskiego/, germanskiego i slowianskiego no i tylko pare slow z hebrajskiego. Teraz zydzi aszkenazyjscy przechodza na hebrajski, ale jezyk ijdisz dalej funkcjonuje. Kilka lat temu sluchalem jak Angela Merkel wyglosila w ijdisz przemowienie w knesecie i wszyscy ja rozumieli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.