„Dla wielu z nas głód jest atutem” – głosi artykuł ONZ

Opublikowano: 08.07.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1876

Ludzie z najwyższej półki nie spieszą się z rozwiązaniem problemu głodu. Dla wielu z nas głód nie jest problemem, ale atutem – napisano w artykule na stronie ONZ.

„Korzyści z głodu na świecie” to tytuł artykułu opublikowanego na stronie internetowej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Autorem tekstu jest profesor George Kent z University of Hawaii. Choć publikacja pochodzi z 2008 roku, została „wydobyta” i nagłośniona przez internautów w tym tygodniu. Kilka godzin potem ONZ ją usunął. Publikacja przetrwała w archiwizatorze internetowym Archive.org.

Artykuł głosi: „Czasami mówimy o głodzie na świecie tak, jakby to była plaga, którą wszyscy chcemy zlikwidować, postrzegając ją jako porównywalną z zarazą. Ale ten naiwny pogląd nie pozwala nam uporać się z tym, co powoduje i podtrzymuje głód. Głód ma wielką pozytywną wartość dla wielu ludzi”.

Profesor kontynuuje: „Ilu z nas sprzedawałoby swoje usługi, gdyby nie groźba głodu? Co ważniejsze, ilu z nas sprzedawałoby swoje usługi tak tanio, gdyby nie groźba głodu? Kiedy sprzedajemy nasze usługi tanio, wzbogacamy innych, tych, którzy są właścicielami fabryk, maszyn i gruntów, a ostatecznie jesteśmy właścicielami ludzi, którzy dla nich pracują. Dla tych, którym zależy na dostępności taniej siły roboczej, głód jest podstawą ich bogactwa. Nikt nie pracuje ciężej niż ludzie głodni. Tak, ludzie dobrze odżywieni mają większą zdolność do produktywnej aktywności fizycznej, ale osoby dobrze odżywione są znacznie mniej chętne do wykonywania tej pracy”.

Z tego co pisze Kent, można wywnioskować, iż widok umierających z głodu afrykańskich dzieci jest dla globalistów uspokajający, wręcz pocieszający: „Dla tych z nas, którzy znajdują się na szczycie drabiny społecznej, zakończenie głodu na całym świecie byłoby katastrofą. Gdyby na świecie nie było głodu, kto by orał pola? Kto zbierałby nasze warzywa? Kto pracowałby w zakładach utylizacyjnych? Kto czyściłby nasze toalety? Musielibyśmy produkować własne jedzenie i czyścić własne toalety. Nic dziwnego, że ludzie z najwyższej półki nie spieszą się z rozwiązaniem problemu głodu. Dla wielu z nas głód nie jest problemem, ale atutem”.

Najwyraźniej niedobory żywności w wyniku katastrof w zakładach produkcji żywności, „zielonych” inicjatyw, regionalnych konfliktów, czy szalejącej inflacji nie dla wszystkich są problemem. Przeciwnie – okazuje się, iż istnieją osoby widzące w tym coś dobrego.

Artykuł ze strony ONZ przetłumaczony na język polski przeczytasz TUTAJ.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: UN.org
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.