Dla tych, którzy żywią i bronią…

Opublikowano: 28.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1915

W drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku zatrudniony byłem w Wojewódzkim Związku Spółdzielni Pracy w Gdańsku przy ul. Elżbietańskiej. W lokalu, w którym pracowałem, za moimi plecami znajdowała się szafa z dokumentami założycielskimi wszystkich spółdzielni pracy zrzeszonych w tym związku.

W tym i Spółdzielni „Świetlik”, w której pracowali ludzie związani z „Solidarnością”. Przykładowo, śp. Maciej Płażyński, Donald Tusk i inni. W ówczesnym okresie przyszedł do mnie, do WZSP Jan Krzysztof Bielecki, którego aktywnie wsparłem przy zakładaniu Spółdzielni „Doradca” w Sopocie. Spółdzielczość na Wybrzeżu była miejscem, w którym ci ludzie i ich przyjaciele mieli możliwość pracy. Zarobienia pieniędzy na utrzymanie swoje i swoich rodzin.

Pieniądze CIA

Nie mając wówczas jeszcze pojęcia, że do Polski napływają pieniądze z CIA na działalność podziemnej „Solidarności”, mocno angażowałem się we wspieranie inicjatyw umożliwiających ludziom „Solidarności” tworzenie własnych miejsc pracy przy pomocy spółdzielczości, dających możliwość legalnych zarobków.

O tych zachodnich transferach pieniędzy, między innymi przywożonych w poczcie dyplomatycznej jednego z tzw. neutralnych państw skandynawskich, dowiedziałem się w późniejszym okresie po wydaniu w Polsce książki Petera Schweizera Victory, czyli zwycięstwo. Tajna historia świata lat osiemdziesiątych. CIA i „Solidarność” (1994). Moją wiedzę uzupełniły rozmowy z legendą „Solidarności”, o których pisałem w moich wcześniejszych felietonach.

„Kolebka” zrównana z ziemią

Po upadku realnego socjalizmu w Polsce rządzący doprowadzili do tego, że nawet duży budynek, w którym była siedziba WZSP w Gdańsku, został zburzony, zrównany z ziemią. Na jego miejscu pojawiło się kino…

Mieszkając w Gdańsku, śledziłem postępującą likwidację tzw. kolebki „Solidarności”. W trakcie kolejnych wyburzeń nagrałem krótki film z akcji wyburzania stoczniowego biura konstrukcyjnego. Wykonałem też kilkadziesiąt fotografii. Istotne w tym jest to, że absolutnie nikt nie protestował… Nikt nie przyszedł bronić likwidowanej stoczni. A przecież w okresie realnego socjalizmu trójmiejscy stoczniowcy zapalczywie walczyli o swoje miejsca pracy… O stocznię. Walczyli też w ogólnopolskich strajkach kiełbasianych o „prawa pracownicze”. O ludzką godność. Nie walczyli już później o zwalnianych setkami tysięcy pracowników w trakcie terapii szokowej narzuconej Polakom. Natomiast „Bolek”, występując onegdaj w TV, opowiadał, jaką moc czuje w chwili, gdy jest likwidowany polski przemysł…

Czas na wojnę i rolnictwo

Teraz ci sami ludzie, których szeregi uzupełnili młodzi, gniewni zawodowi showmani, próbują nas „uszczęśliwić” wojną z Rosją.

Obecnie jesteśmy na etapie likwidacji polskiego rolnictwa. Rozpaczliwie protestujących rolników, liberaści pogardliwie nazywają „ruskimi agentami”. Prym wiedzie liberasta (ksywa „Linoskoczek”) z byłej Spółdzielni „Świetlik”. Natomiast mający estradowy talent showman (ksywa „Laleczka Chucky”) w ramach dawanych występów popisuje się odwagą godną Józefa Papkina z Zemsty Aleksandra Fredry.

Ostatnia nadzieja

Do świadomości współczesnych aktorów sceny politycznej w Polsce nie dochodzą fakty, że Europa Zachodnia oczekuje wyjścia USA z Europy. Nie chcą zauważyć, że Ameryka przemija, że jest w dekadencji. Chyli się ku upadkowi, który nieuchronnie nastąpi. Zachodni przemysł niecierpliwie oczekuje na tanią energię i surowce ze Wschodu. Z Rosji. Prędzej niż później nastąpi reaktywacja. Ponowne otwarcie na Wschód. Na Rosję… A oni, rodzimi liberaści, dalej chcą służyć i aportować.

Kończąc ten krótki felieton, zwracam się do tych, którzy żywią i bronią – chłopów polskich: szczęść Boże! Wytrwajcie w Waszym słusznym proteście! Albowiem w Was jest ostatnia nadzieja na przetrwanie Polski. Broniąc swoich słusznych interesów, bronicie nas Polaków przed tą szmirą, gangreną od dziesięcioleci niszczącą Polskę.

Autorstwo: Eugeniusz Zinkiewicz
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. Admin WM 28.02.2024 12:59

  „[…] nie ściągać tego ukraińskiego g***a, bo mamy własne, w kraju” – świetny cytat.

 2. Katana 28.02.2024 13:34

  Co nie…?
  Najpierw ćwiczą fikołki, stójki na uszach i inne takie tam…
  A, że to banany proste co wpływa na ich zbyt łapczywe połykanie, a to, że ogórki za krzywe a można się pociąć przy krojeniu…
  A teraz co? Wszystkie tyle lat ćwiczone cudowne rozwiązania psu na budę?

 3. Katana 28.02.2024 13:41

  “Banan, aby być prawdziwym bananem, musiał mieć co najmniej 14 cm długości, a jego zakrzywienie powinno było mieć co najmniej 27 mm.”

  Już wiadomo po co te zmiany, zboki jedne… Silikon szkodzi LGBT plusom…
  Swoją drogą zawsze uważałem, że lekka krzywizna dobrze stymuluje pewne zawiłe punkty… 😉
  Z drugiej strony nie trzeba… DOBRA, DOŚĆ.
  Więcej na:
  https://demagog.org.pl/fake_news/sprawdzamy-i-prostujemy-najpopularniejsze-euromity/

 4. LichoNiespi 28.02.2024 14:26

  Wyklenty ludu ziemi,
  powstancie ktorych dreczy glod,
  mysl nowa wiedzie nas na boj..
  Boj to jest nasz ostatni…………………………………………….
  …………………………………………………………………………
  ……………………………………………………………………….

 5. Katarzyna TG 28.02.2024 14:34

  > “Banan, aby być prawdziwym bananem, musiał mieć co najmniej 14 cm długości, a jego zakrzywienie powinno było mieć co najmniej 27 mm.”

  Ostatnio udało mi się kupić zupełnie prostego banana, to był ten co go Unia nie zdołała zakrzywić do pożądanych wartości 😀

 6. Katana 28.02.2024 14:42

  To się nazywa norma środkowoeuropejska… I zagięte do góry 😉

 7. Katana 28.02.2024 15:57

  Chociaż… Czekaj. Kiść wisi na tej palmie i tam te banany… WRÓĆ – do dołu zagięte mają być. Rzecz jasna w ramach depopulacyjki, starej dobrej…
  Ku chwale Big Farmy! Heh! Weź NIEBIESKĄ!

  PS: 14 cm… w zwisie. Dobre guanoidy, DOBRE!

 8. Katarzyna TG 28.02.2024 16:03

  > Ku chwale Big Farmy! Heh! Weź NIEBIESKĄ!

  Weź czerwoną. A łyżeczka nie istnieje!

 9. Katana 28.02.2024 16:05

  Kasiu… Muszę Ci się do czegoś przyznać…
  Pukam Józefinę na boku 😉

 10. Katarzyna TG 28.02.2024 16:08

  No tak.. wiedziałam że nie skończy się na bananach 😀

 11. Katana 28.02.2024 16:12

  No jasne… A łyżeczka nie istnieje.
  Dziewczyno! Żeby zjadłem na łyżeczkach…

  REEDIT: czy inne oczy… ZĘBY – miało być. Nie żaby jak żabojad jakiś 😉
  Zastanawiam się teraz, czy to nie Józefina puka mnie…

 12. Katana 28.02.2024 17:10

  “Nie ściągać tego ukraińskiego g***a, bo mamy własne, w kraju”

  Idealne na transparent. Tamto z Putinem było zbyt… wulgarne… kumasz? Wulgarne…
  https://youtu.be/VtosKewD-C4?list=PLC11D7FF619776C28&t=45

  Mamy własne… Genialne!

 13. emigrant001 01.03.2024 17:21

  Najbardziej obawiam się, że Polacy pokłócą się o jakąś błahostkę i zaczną się jak zawsze podziały, kto lepszy? Wiecie, że górnicy dostaną 4 -letni urlop na którym będą pobierać 90% wynagrodzenia:) Za nic:) i to z waszych podatków, a przeszkadzają wam rolnicy:)

 14. rozrabiaka 01.03.2024 17:23

  Wczoraj na redpill news było opisane jak próbują przejąć protest, wcisnąć jakieś grosze rolnikom dla spokoju

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.