Dla premiera sądy to problem trzeciorzędny a nawet czwartorzędny

Opublikowano: 13.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1492

„To, co powiem, niektórym się pewnie nie spodoba, ale dla mnie to są sprawy trzeciorzędne i powoli wpadają w czwartorzędność. Wiem, że inni widzą w tym jakieś fundamentalne wybory, ja — powiem szczerze — tego nie dostrzegam” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika “Sieci”.

Premier niezbyt wysoko ocenił obecny stan polskiego sądownictwa. „Większego chaosu i kłopotów, niż mamy obecnie w sądownictwie, już chyba mieć nie możemy” – ocenił.

Jego słowa mogą być interpretowane jako wbijanie szpili ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro. „Sądownictwo zostało doprowadzone do stanu półzapaści i myślę, że będzie wegetowało do momentu, gdy nastąpi jakaś poprawa, a może i szersza zgoda na zmiany. Dziś jest gorzej, niż było. Nie nastąpiła prawdziwa cyfryzacja, taka, którą udało się choćby wprowadzić w bankowości” – stwierdził premier Morawiecki.

„Dobrym krokiem ku poprawie byłoby, w mojej ocenie wyprowadzenie proponowanych przez Pawła Kukiza sędziów pokoju. Jeżeli problemem sądów jest tak duże ich przeciążenie pracą, to wprowadzenie tego nowego rozwiązania i nowych ludzi dałoby tak potrzebny dziś oddech” – wskazał.

Pytany o trwający spór z Komisją Europejską premier podkreśla, że „nie chce patrzeć w lusterko wsteczne”. „Warto pamiętać, że polityka jest sztuką realizacji tego, co możliwe w danych okolicznościach. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to prędzej czy później zderzy się ze ścianą. Możemy udawać, że tej ściany nie ma i kolejny raz próbować uderzać w nią głową, ale czy to naprawdę ma sens?” – wypowiedział się.

Zasugerował również, że polskie władze poszły na tak daleko idące ustępstwa wobec UE, że nawet w UE mogą być tym zakłopotani. „Wątpię, by były tam wielkie zasoby dobrej woli. Powiedziałbym raczej, że dobra wola po naszej stronie jest tak widoczna, że wprowadzamy ich tym w zakłopotanie” – powiedział.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: WP.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Premier Polski przyznając, że za jego rządów zapanował wielki chaos i kłopoty w sądownictwie, sam sobie wystawił najniższą możliwą ocenę. Ale do dymisji oczywiście się nie poda, bo nie czuje odpowiedzialności za decyzje własnego rządu.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.