Liczba wyświetleń: 2312
Rezolucja konserwatystów potępiająca niedawny atak na kościół katolicki w Reginie została odrzucona głosami członków Partii Liberalnej i Nowej Partii Demokratycznej (NDP).
Podczas debaty w Izbie Gmin, która odbyła się 12 lutego, parlamentarzyści z Partii Liberalnej i NDP szybko odrzucili wniosek posła konserwatywnego Coreya Tochora o potępienie próby podpalenia kościoła w Reginie w zeszłym tygodniu.
Wniosek Tochora był odpowiedzią na materiał filmowy z monitoringu z 9 lutego, na którym uchwycono mężczyznę wzniecającego pożar w historycznym kościele katolickim w Regina w stanie Saskatchewan, co jest najnowszym atakiem na kościoły w Kanadzie. Kościół, parafia Najświętszego Sakramentu, zamieścił w mediach społecznościowych materiał filmowy z ataku i poprosił osoby, które cokolwiek wiedzą, o kontakt z policją w Reginie. Na nagraniu słychać mężczyznę w masce narciarskiej, który przeklina, polewając jedno z wejść do stuletniego kościoła czymś, co wygląda na benzynę z kanistra, a następnie podpala płyn za pomocą zapalniczki. Choć na nagraniu widać płomienie ogarniające pomieszczenie, lokalne raporty wskazują, że zastępy straży pożarnej szybko zareagowały na miejsce zdarzenia i skutecznie ugasiły pożar, zanim doszło do rozległych zniszczeń.
Poseł z Saskatchewan potępił później parlamentarzystów z Partii Liberalnej i NDP za ich działania w serwisie „X”, pisząc: „Wczoraj poprosiłem o jednomyślną zgodę na potępienie próby podpalenia kościoła w Reginie. Ale nie pozwolili mi na to”. „To haniebne, że koalicja NDP-liberałów odmawia potępienia tych nienawistnych ataków i zagłusza nas, gdy spróbujemy podnieść tę kwestię” – dodał.
Premier Justin Trudeau nie potępił otwarcie podpaleń kościołów w Kanadzie, zamiast tego w 2021 r. stwierdził, że palenie kościołów jest „niedopuszczalne i niewłaściwe”, ale dodał, że podpalenia są również „zrozumiałe”.
Chociaż politycy liberałów i NDP w dalszym ciągu nie potępiają ataków, w ciągu ostatnich lat podpalenia i wandalizm skierowane przeciwko kościołom katolickim stały się w Kanadzie częstym zjawiskiem, a od 2021 r. celem takich ataków stało się prawie 100 różnych kościołów.
Ataki rozpoczęły się wkrótce po tym, jak rząd federalny i media głównego nurtu promowały wciąż bezpodstawne i podżegające twierdzenie , że setki dzieci tubylczych zostało zamordowanych lub niewłaściwie pochowanych na terenach szkół z internatem prowadzonych niegdyś przez Kościół katolicki.
Twierdzenia, które nagłaśniał m.in. premier Trudeau, nie mają żadnych fizycznych dowodów i opierają się wyłącznie na zaburzeniach gleby wykrytych za pomocą radaru penetrującego ziemię.
W sierpniu ubiegłego roku w jednym z takich miejsc przeprowadzono czterotygodniowe wykopaliska, które nie przyniosły żadnych szczątków .
Pomimo braku dowodów Canadian Broadcasting Corporation (CBC) i inne podmioty w dalszym ciągu forsują tę narrację, publikując nawet niedawno raport, który zdawał się uzasadniać dziesiątki ataków na kościoły katolickie.
Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net
Ciekawe, jak bylaby Trudeau odpowiedz na przemoc np podpalenia meczetu. lub podpalenia jego biura.
LichoNiespi.
Dla mnie jako władzy zwierzchniej byłoby to… zrozumiałe. Gdybym był Kanadyjczykiem.
Zastosuj poprawnie analogię. On to mówi z pozycji swojego stanowiska służbowego, chyba… 😉
Chyba w sprawie swojego gabinetu nie powinna się wypowiadać Kanalia.. sorry.. dia. Tfu.. Da. To mogą obywatele, którym służy..ć powinien.
Tak jak Kościół powinien sprawować urząd w Państwie (ach).
Co do meczetów to… śliski temat niczym śluzica.
Co znowu oni przeskrobali w historii…
Ciekawe czy gdyby podpalić rezydencje Fidela Trudeau wykazałby się również daleko posuniętym zrozumieniem.
Katana – on nie ma żadnego stanowiska to jest lokaj.
On ma stanowisko. To jego wyborcy nie mają… premiera.
Oni tylko wykonują polecenia swoich mocodawców. Był nakaz niszczenia chrześcijan, to to robią….co w tym dziwnego?