Dla EBC rozpoczyna się poważny kryzys

Opublikowano: 08.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1798

Dla Europejskiego Banku Centralnego (EBC) rozpoczyna się poważny kryzys. Wolne rynki zawsze wygrywają, a spready na stopach procentowych wśród członków UE rozszerzają się w Grecji i we Włoszech.

Głupcy mówią Lagarde, by używała silniejszego języka, by sygnalizować, że rozbieżności między państwami członkowskimi nie będą dozwolone. Nie da się jednak ograniczyć kosztów finansowania zewnętrznego w słabszych krajach, takich jak Włochy i Hiszpania.

Kiedy tworzyli euro, Komisja wzięła udział w naszej konferencji w Londynie w 1998 r. To właśnie wtedy rozmawiałem z nimi, ostrzegając, że jedna waluta nie da wszystkim takiej samej stopy procentowej.

Wszystkie rozmowy polegały na tym, że jedna waluta ustaliłaby jednolitą stopę procentową. Na próżno próbowałem wyjaśnić, że to się nigdy nie wydarzy. Oni porównywali to z rządem federalnym USA i wyjaśniłem, że nie skonsolidują wszystkich długów krajowych, a to oznaczało, że nie może być jednej stopy procentowej, a różnica w walucie zostanie przeniesiona na obligacje. Po prostu nie chcieli słuchać, ponieważ był to jeden z punktów propagandowych, który przyczynił się do powstania euro.

To nie miało znaczenia, po prostu chcieli mieć euro za wszelką cenę. Teraz widzimy poszerzający się spread i jeden bank centralny nie może narzucić jednej stopy procentowej, tak samo jak Rezerwa Federalna nie może kontrolować stóp procentowych, we wszystkich 50 stanach jakie trzeba zapłacić, aby pożyczyć pieniądze. W Stanach Zjednoczonych Massachusetts ma najwyższy dług na mieszkańca w kraju, wynoszący około 11 130 USD z oceną AA, podczas gdy Tennesse ma najniższy, wynoszący około 875 USD i ocenę AAA.

EBC wie, że czeka go koszmar. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest konsolidacja wszystkich długów narodowych państw członkowskich, które stałyby się następnie federalne. Tylko wtedy euro mogłoby być na tej samej stopie z dolarem. Wtedy Bundesbank był przeciwny euro. Przekazywali nam wszystkie notatki ze spotkań, bo tak naprawdę nie mogli ogłaszać tego publicznie. Bundesbank rozumiał potencjalny kryzys w długim okresie czasu i sprzeciwiał się łączeniu długów państwowych.

Więc zaczynamy ponownie. COVID-19 podpalił lont a Ukraina to bomba zegarowa, która ma eksplodować.

Autorstwo: Martin Armstrong
Źródło zagraniczne: ArmstrongEconomics.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Quasar 09.06.2022 00:13

  Trwa tajna globalna wojna hybrydowa, omalże we wszystkich krajach świata…

  będzie jeszcze gorzej, i coraz gorzej, myślę, że upadnie gospodarka światowa, obecny system bankowy i monetarny, z dolarem US i euro włącznie…

  upadną wszystkie instytucje i rządy…

  upadnie system produkcji i zaopatrzenia żywności, upadnie system energetyczny, wszystko zostanie zniszczone, albo po jakimś czasie odtworzone w całkiem innej formie

 2. emigrant001 12.06.2022 10:56

  Jeszcze niedawno € było potrzebne Niemcom do eksportu aby opanować rynki Hiszpanii i Włoch obniżeniem wartości własnej waluty a dziś chcą aby Hiszpania i Włochy płaciły za kapitał więcej albo zgodziły się na IV rzeszę niemiecką. Ciekawa hipokryzja “zjednoczonej Europy”:)
  Nic nie upadnie Quasar. Nawet Rzymskie Cesarstwo nie upadło od razu. Będzie tylko biedniej i drożej niż do tej pory, bo wartość USD i € spadnie w stosunku do Juana a import nie:) My mieliśmy zegarki a Chińczycy czas. Jutro sprzedamy zegarki Chińczykom za miski ryżu:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.