Dla Dudy Holokaust to część „narodowej pamięci”

Opublikowano: 03.09.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 572

Prezydent Andrzej Duda udzielając wywiadu najpoczytniejszej izraelskiej gazecie jednoznacznie stwierdził, że z powodu wydarzeń mających miejsce podczas II wojny światowej „Holokaust to część naszej narodowej pamięci”. Ponadto nie omieszkał on zaprosić Żydów do odwiedzenia Polski i kontrowersyjnego Muzeum Żydów Polskich „Polin”.

Głowa państwa była przepytywana przez dziennikarzy „Israel Hayom” czyli dostępnej za darmo i najbardziej poczytnej gazety w państwie syjonistycznym. Odnosząc się do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Duda podkreślił, że do dzisiaj mamy do czynienia z negatywnymi skutkami tego konfliktu, ponieważ Polakom daleko do zamożności zachodnioeuropejskich społeczeństw.

Wydaje się jednak, że prezydenta najbardziej martwi fakt, iż w trakcie II wojny światowej doszło do Holokaustu. Jego zdaniem jest on bowiem „elementem naszej narodowej pamięci”, ponieważ „Żydzi i Polacy pokojowo współistnieli przez 1000 lat wspólnej historii, należeli do jednego narodu”, zaś „kultura żydowska była częścią polskiej”.

Duda chętnie widziałby wycieczki Izraelczyków i innych społeczności żydowskich, które miałyby odwiedzać Polskę, a przede wszystkim kontrowersyjne Muzeum Żydów Polskich POLIN. „Chciałbym, aby młodzi ludzie w Izraelu byli świadomi tej długiej historii i wiedzieli, że Polska była miejscem, w którym wielu Żydów znalazło spokojne miejsce do życia. „Polin” oznacza miejsce, w którym można odpocząć” – dodała głowa państwa.

Na podstawie: Israelhayom.com, PolskieRadio24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 03.09.2019 16:05

    Szkoda że tam nie został ze swoimi…

  2. radical3dom 04.09.2019 09:11

    żydziuk!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.