Dezaprobata dla Black Lives Matter będzie karana

Opublikowano: 15.12.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1307

Kierownictwo angielskiej ligi piłkarskiej zamierza ścigać kibiców, którzy wyrażają dezaprobatę dla solidaryzowania się piłkarzy z ruchem Black Lives Matter. Kluby będą w tym celu korzystać z zapisów monitoringu, aby wyłapywać „nieprawomyślnych” widzów. Jeden z nich miał być już zresztą zidentyfikowany, dlatego grozi mu dożywotni zakaz stadionowy.

Przed tygodniem kibice wrócili w ograniczonej liczbie na angielskie trybuny. Najgłośniej w mediach zrobiło się o drugoligowym spotkaniu Millwall Londyn z Derby County. Wszystko przez zachowanie fanów stołecznego klubu, którzy wygwizdali i wybuczeli piłkarzy solidaryzujących się z ruchem Black Lives Matter. Podobne zdarzenie miało zresztą miejsce w trakcie meczu czwartoligowego Colchester United.

Władze angielskiej federacji i tamtejszych klubów zamierzają więc wypowiedzieć wojnę kibicom. Poprzez zapisy z monitoringu chcą identyfikować fanów, którzy wyrażają się z dezaprobatą na temat gestu przyklęknięcia w ramach solidarności „antyrasistami”. Jednemu z kibiców wspomnianego Colchester grozi już zresztą dożywotni zakaz stadionowy, bo klub dotarł do niego za pośrednictwem materiału wideo.

Prezes Colchester, Robbie Cowling, zapowiedział dalszą walkę z fanami niezgadzającymi się na dyktat politycznej poprawności. Twierdzi więc, że zwróci pieniądze wszystkim kibicom, którzy z tego powodu będą chcieli zrezygnować z chodzenia na mecze.

Na podstawie: SportoweFakty.wp.pl, DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.