Desperackie ataki na włoską skarbówkę

Opublikowano: 15.05.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

We Włoszech obserwowana jest nasilająca się fala ataków na siedziby agencji podatkowej oraz akty przemocy wobec pracowników urzędów skarbowych. Media informują, że podatki stają się kwestią porządku publicznego w kraju.

Celem ataków grup anarchistów i innych radykalnych środowisk są filie agencji podatkowej Equitalia w wielu włoskich miastach. W sobotę butelki zapalające wrzucono do biura agencji w Livorno w Toskanii, co spowodowało zniszczenia przy głównym wejściu. W piątek w rezultacie gwałtownych protestów pod siedzibą tej samej agencji w Neapolu, która zajmuje się ściąganiem zobowiązań podatkowych, rannych zostało 12 osób. Natomiast w Mediolanie doszło do napaści na inspektorów skarbowych.

We Włoszech serie tego typu incydentów nigdy wcześniej nie miały miejsca. Zbiegają się one w czasie z wypowiedzianą przez rząd Mario Montiego walką masowemu zjawisku niepłacenia podatków, a także fali samobójstw popełnianych przez ludzi otrzymujących wezwania do zapłacenia należności podatkowych.

Dotychczasowe protesty przeciwko skrupulatnym, masowym kontrolom fiskalnym w całym kraju, mającym wręcz charakter “nalotów”, kierowane były głównie ze środowisk politycznych. Miały one także charakter indywidualny. Obecnie wraz z protestami społecznymi, które osiągają poziom desperacji aż do samobójstw włącznie, zauważa się zjawisko aktów przemocy i form walki terrorystycznej z użyciem koktajli Mołotowa.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych stan alarmu na tle tego, co się dzieje, jest bardzo wysoki.

Wiceminister finansów Vittorio Grilli oświadczył: “To ogromny błąd atakować agencję Equitalia. To nie jest wróg, to jest instytucja państwa” .

Opracowanie: Araste
Na podstawie: WP, tvp.info
Źródło: CIA

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ManiekII
Użytkownik
ManiekII

Ów pan Vittorio Grilli zapomniał że na południu wrogiem ludu jest rząd a mafia jest przyjacielem ponieważ państwo zabiera w podatkach większość zarobku a mafia nie. Swoją drogą kryzys we Włoszech i Hiszpanii dopiero się zaczyna i nie za bardzo rządzący mogą na to poradzić moim zdaniem Włochy w przeciągu dwóch lat pozbędą się euro.

shuang
Użytkownik
shuang

“Nasz Dziennik”, parę lat temu informował jak do farmeeera francuskiego w jednym tygodniu przyszła już trzecia inspekcja i facet nie wytrzymał nerwowo i ich zastrzelił. Jak pokazywałem to znajomym euroentuzjastom to wzruszenie ramion bo to “Nasz Dziennik”. Wiadomo oszołomy i debile.

belfanior
Użytkownik
belfanior

@ shuang:Oj,bracie,spotkasz Ty sie jeszcze nieraz z takimi reakcjami…
Ja osmielilem sie kiedys na blogu WM uzyc slowa: “pejsaci”,majac na mysli
Rotschildow,Morganow,Rockefelerow,Goldmanow,Sachsow,i innych tej masci rekinow swiatowej finansjery (ktorzy dziwnym trafem SA “pejsatymi”)Odpowiedziano mi dosc szeroko ze nie po drodze im (tzn respondentom…)z antysemita!Chwala Bogu widze na tym blogu (ale sie zrymowalo :) )widoczna poprawe .Widac bywalcy onetu powoli sie wykruszaja!
Pozdrowienia i wytrwalosci!

rebelia
Użytkownik
rebelia

…Naszych złodziei by tak pogonić…