Demonstracja zwolenników ISIL w Danii

Opublikowano: 29.08.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 294

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające marsz zwolenników radykalnej organizacji terrorystycznej o nazwie Państwo Islamskie. Demonstracja nie miała miejsca gdzieś na Bliskim Wschodzie czy w Afryce, a w Danii, gdzie do władzy doszła prawica.

Z jednej strony nowy rząd zapewnił, że rozpocznie walkę z postępującą islamizacją kraju. W pierwszej kolejności odmówiono przyjęcia imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu a ostatnio mówi się o ograniczeniu świadczeń socjalnych nawet o 45% i rozpoczęciu specjalnej kampanii informacyjnej, która ma zniechęcać migrantów do przyjazdu do tego kraju.

Jednak w tym samym czasie, władze pozwoliły zwolennikom tzw. Państwa Islamskiego na demonstrację, która była zresztą pod ochroną policji. Podczas gdy uczestnicy marszu głośno wyrażali między innymi poparcie dla terrorystów, przechodnie raczej ignorowali całe wydarzenie. Należy się zastanowić dlaczego władze zgodziły się na tak prowokacyjny marsz – być może nie chciały drażnić osób wśród których mogą być potencjalni terroryści?

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: liveleak.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Gratulacje Europo. Proponuję w ramach solidarności z bandytami z Bliskiego Wschodu rozpocząć zamachy. Najlepiej na budynki państwowe.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

No to teraz niech organizują marsze neofaszystów, stalinistów, satanistów itd.
Z drugiej strony przecież całe to ISIL to jest zdaje się celowe działanie państwa w państwie USA czyli CIA i innej “ciemnej materii”.

agama
Użytkownik

wywieźć ich na Antarktydę, niech sobie pingwinom postrajkują, skoro im tutaj nie pasuje

nikt
Użytkownik
nikt

Popatrzcie na ich ubrania, przecież ciągle jest lato.

robi1906
Użytkownik

nikt
słuszna uwaga filmik nie jest z tego lata ,
przydałby się Herstoryk który przetłumaczyłby jakie napisy niosą demonstranci ,
bo to raczej marsz poparcia dla ISIL nie jest .

malyperelka
Użytkownik
malyperelka

Ja nie bardzo pojmuję co ci demonstranci chcą. Jeśli przyjechali do obcego kraju gdzie panuje zasada noszenia stringów tył na przód, to albo się przystosujesz albo spieprzaj dziadu.
Co do filmu; demonstracja może faktycznie się odbyła, ale z braku materiału filmowego dali coś z archiwum, często tak się dzieje w mediach.

herstoryk
Gość
herstoryk

To nie “nagranie” ale fatalnej jakości “filmik”, zamieszczony w początkach sierpnia na You Tube pokazujący tłum ludzi w zimowych ubraniach, opatrzony kiepskim komentarzem bez odnośników, dat, itp, a potem skopiowany i rozpowszechniany przez N-rzędne witryny hejterskie.

Jest to prawdopodobnie któraś z demonstracji duńskiej filii organizacji Hizb-ut-Tahrir (https://en.wikipedia.org/wiki/Hizb_ut-Tahrir) liczącej ok 150 członków – transparent pokazany na filmiku wydaje się być ich – pomarańczowy na górze z czarnym pasem na dole (https://en.wikipedia.org/wiki/Hizb_ut-Tahrir#/media/File:Hizb_ut-Tahrir_demo_kbh.jpg). Organizacja jest fundamentalistyczna, ale potępia terroryzm i nie nawołuje do przemocy, ma zatem pełne prawo do pokojowych demonstracji pod ochroną policji.

Było kilka takich demonstracji, m. in.:
– w październiku 2014, przeciw dołączeniu się Danii do koalicji bombardującej ISIS w Iraku, przedstawiana przez islamofobiczną “Jihad Watch” jako marsz poparcia dla ISIS – http://www.jihadwatch.org/2014/10/photos-days-after-denmark-joins-coalition-against-islamic-state-caliphate-supporters-march-in-copenhagen-with-jihad-banners
– w marcu 2014, przeciw pogromom muzułmanów przez chrześcijan w Republice Środkowej Afryki, https://www.reddit.com/r/europe/comments/3il9d8/big_pro_isis_demonstration_in_denmark/, http://www.mx.dk/nyheder/kobenhavn/story/29581781

Filmik wydaje się o wiele lepiej pasować do którejś z nich, ze względu na porę roku.
W żadnym razie nie jest to jednak demonstracja poparcia dla Państwa Islamskiego.

Artykuł i użycie filmiku na który się powołuje są doskonałym przykładem p r o st a ckiej i pr y m i ty wnej islamofobicznej propagandy, nastawionej na okłamywanie naiwnych i utwierdzanie uprzedzeń bi g o tów. Kiepsko świadczy zarówno o jej autorach (mogliby wysilić się na lepszej jakości fałszywkę), jak i o ludziach którzy bezkrytycznie ją akceptują. Jak choćby BrutulloF1 i agama.

herstoryk
Gość
herstoryk

Po pierwsze, fatalny filter zwrotów niepoprawnych zniszczył mi rezultat 25 minut pracy przy wyszukiwaniu informacji i linków. To jest niedopuszczalne, żeby filter tego typu nie pozwalał na powrót do pełnej treści komentarza i na ew. poprawę niewłaściwego słowa.
Po drugie, filter tego typu powinien wracać do komentarza i cieniować słowa, uważane za niewłaściwe, a nie kasować całość!!!
Po trzecie, przypuszczam, że filter zakwestionował słowo “pr o s t ac k a” w odniesieniu do propagandy. Albo “p r y mi tyw na”, j.w. Żadnych innych wyrażeń mogących być uznane za obraźliwe nie użyłem.

Wysoce niezadawalające!!!!

Blacha
Użytkownik
Blacha

Może źródło okazało się lipne ale zastanawiając się nad sytuacją “Prawicowy rząd wspiera marsz Islamistów” to może celem by było zniechęcenie społeczeństwa i storpedowanie cenzury politycznej.