Policyjne morderstwo schizofrenika w Kanadzie

Opublikowano: 24.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 689

We wtorek rano demonstranci w dalszym ciągu blokowali skrzyżowanie Goreway Drive i Morning Star w Mississaudze w Kanadzie, w pobliżu domu, w którym w sobotę policja zastrzeliła Ejaza Ahmeda Choudry’ego. Rodzina ofiary uważa, że policjanci użyli nadmiernej siły.

Choudry chorował na schizofrenię. W sobotę policja regionalna z Peel została wezwana do jego domu. Mężczyzna przeżywał kryzys zdrowotny, prawdopodobnie przestał brać leki. Policja uważała, że Choudry mógł mieć dostęp do broni. Na początku funkcjonariusze rozmawiali z zabarykadowanym mężczyzną, jednak gdy ten przestał się z nimi komunikować, weszli do domu. Doszło do starcia, podczas którego policjanci strzelali najpierw kulami gumowymi, a potem z broni palnej (scenę morderstwa i owo „starcie” widać na poniższym filmie – przypis WM).

Szef policji z Peel, Nishan Duraiappah, oświadczył, że jego jednostka będzie współpracować podczas śledztwa prowadzonego przez wydział ds. śledztw specjalnych. Przekazał kondolencje rodzinie Choudry’ego. Powiedział, że odbył konsultacje z Muslim Advisory Committee i będzie jeszcze rozmawiał z innymi organizacjami społecznymi i z ekspertami z dziedziny zdrowia psychicznego. Podkreślił, że osobom z chorobami psychicznymi należy się pomoc i wsparcie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 25.06.2020 08:10

    Ani jednego słowa czy miał tą broń czy jej nie miał. Czy strzelał do policji czy nie strzelał. No bo przecież to są informacje bez znaczenia, prawda?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.