Policyjne morderstwo schizofrenika w Kanadzie

Opublikowano: 24.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 814

We wtorek rano demonstranci w dalszym ciągu blokowali skrzyżowanie Goreway Drive i Morning Star w Mississaudze w Kanadzie, w pobliżu domu, w którym w sobotę policja zastrzeliła Ejaza Ahmeda Choudry’ego. Rodzina ofiary uważa, że policjanci użyli nadmiernej siły.

Choudry chorował na schizofrenię. W sobotę policja regionalna z Peel została wezwana do jego domu. Mężczyzna przeżywał kryzys zdrowotny, prawdopodobnie przestał brać leki. Policja uważała, że Choudry mógł mieć dostęp do broni. Na początku funkcjonariusze rozmawiali z zabarykadowanym mężczyzną, jednak gdy ten przestał się z nimi komunikować, weszli do domu. Doszło do starcia, podczas którego policjanci strzelali najpierw kulami gumowymi, a potem z broni palnej (scenę morderstwa i owo „starcie” widać na poniższym filmie – przypis WM).

Szef policji z Peel, Nishan Duraiappah, oświadczył, że jego jednostka będzie współpracować podczas śledztwa prowadzonego przez wydział ds. śledztw specjalnych. Przekazał kondolencje rodzinie Choudry’ego. Powiedział, że odbył konsultacje z Muslim Advisory Committee i będzie jeszcze rozmawiał z innymi organizacjami społecznymi i z ekspertami z dziedziny zdrowia psychicznego. Podkreślił, że osobom z chorobami psychicznymi należy się pomoc i wsparcie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wojna INFO
Użytkownik

Ani jednego słowa czy miał tą broń czy jej nie miał. Czy strzelał do policji czy nie strzelał. No bo przecież to są informacje bez znaczenia, prawda?