Demon ruchu

Opublikowano: 28.07.2020 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 675

Czym jest demon ruchu? To tajemnicza siła manifestująca się w czasie wypadków kolejowych. Tak chyba najkrócej streścić można myśl zawartą w cyklu opowiadań grozy Stefana Grabińskiego – słynnego polskiego pisarza, zapomnianego dziś w kraju, lecz na nowo odkrywanego właśnie w Stanach Zjednoczonych. Zmarły 12 listopada 1936 roku we Lwowie, Grabiński określany jest twórcą horroru kolejowego. Nawiedzone lokomotywy, szaleni maszyniści, psychopatyczni pasażerowie i zapomniane dworce do dziś fascynują nie tylko czytelników, lecz i pasjonatów współczesnej kolei żelaznej, eksplorujących zapomniane bocznice i porzucone wagony. I my postanowiliśmy ruszyć tym tropem…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Godnym konynuatorem tradycji Grabińskiego stał się Marcin Kowalczyk. Jego opowiadania można poczytać na stronie http://www.covalus.pl .
Uwaga – biała 6-osiowa platforma nieznanego typu może zacząć się śnić po nocach. Demony też kapitulują w starciu z naczelnikiem Kalotą. :)