Demokraci planują pozbawić Trumpa władzy

Opublikowano: 25.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Przedstawiciel Partii Demokratycznej David Brock opracował plan odsunięcia od władzy prezydenta Donalda Trumpa – poinformowała RT. „W dokumencie, przygotowanym przez Davida Brocka, ujęto strategiczny plan działania mający na celu pozbawienie władzy Donalda Trumpa” – czytamy w materiale zamieszczonym na portalu RT.

Autorzy inicjatywy liczą, że doprowadzi to do impeachmentu prezydenta przed 2020 rokiem. Jak podkreślono w programie, podanym do wiadomości publicznej po spotkaniu członków Partii Demokratycznej z inwestorami, główną bronią Demokratów jest krytyka wszystkich błędów Trumpa. “Planują stworzenie całego zespołu, który będzie śledził za relacjami prezydenta z liderami obcych państw i monitorował każdy krok nowej administracji” – pisze RT.

Z informacji kanału wynika, że Demokraci uważają za jedno z głównych swoich zadań przeciwstawnie się tzw. dezinformacji konserwatywnych mediów popierających Trumpa. Ponadto zamierzają współpracować z Facebookiem, aby portal społecznościowy nie dopuszczał do rozprzestrzeniania się „niewygodnych” wiadomości.

Biały Dom zażądał od Federalnego Biura Śledczego (FBI) USA zatrzymania przecieków do mediów o „powiązaniach otoczenia prezydenta USA Donalda Trumpa z Rosją”, ale otrzymał odmowę, informuje stacja telewizyjna CNN, powołując się na źródła. W szczególności FBI odmówiło publicznego oświadczenia, że tego typu doniesienia są fałszywe i że żadnych powiązań otoczenia Trumpa z Rosją nie było, uściśla stacja.

Poza tym bezpośrednie kontakty na ten temat między Białym Domem a FBI byłyby naruszeniem od dawna istniejących zasad, zgodnie z którymi władza wykonawcza nie może wpływać na przebieg śledztwa, uściśla stacja telewizyjna. Jednak według jej danych szef aparatu Białego Domu Rhines Pribas zwrócił się z podobnym wnioskiem do zastępcy dyrektora FBI Andrew McCabe’a.

Przedstawiciel Białego Domu przyznał, że Pribas rozmawiał z McCabem i dyrektorem FBI Jamesem Comey’em i poprosił ich, aby poinformować dziennikarzy o bezzasadności doniesień. Źródła twierdzą, że Comey odmówił jakiegokolwiek komentarza dziennikarzom, ponieważ mowa o toczącym się dochodzeniu. Tym niemniej to nie przeszkodziło przeciekom do mediów, których ciągle dopuszczają się podwładni Comey’a odnośni dochodzenia o „powiązaniach z Rosją”.

Tymczasem w kilku amerykańskich miastach międzynarodowy Instytut Schillera zorganizował akcje, w trakcie których rozdawano Amerykanom ulotki, by zapoznać ich z „realną sytuacją w Ukrainie” – poinformował portal Ruchu LaRouche związany z instytutem.

Akcja została zorganizowana z okazji 3. rocznicy Euromajdanu. Zdaniem aktywistów do zamachu stanu w Ukrainie przyczynili się miliarder George Soros i członkowie administracji Baracka Obamy. Uważają oni również, że obecne działania skierowane przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi mogą doprowadzić do nowej kolorowej rewolucji, ale tym razem w Stanach Zjednoczonych.

Akcja otrzymała nazwę Dzień Prawdy. „Ruch LaRouche przeprowadza na Manhattanie Dzień Prawdy i apeluje do Amerykanów, by nie usprawiedliwiali kolorowej rewolucji Sorosa/Obamy w Ukrainie w 2013 roku”. Ulotki, opatrzone hasłem „Ci sami ludzie, którzy kłamali nam na temat Ukrainy, kłamią na temat Trumpa? Z tego samego powodu?”, opublikowano na stronie internetowej ruchu.

Lider ruchu, działacz polityczny i filozof Lyndon LaRouche powiedział we wtorek, że w wyniku zamachu stanu w Kijowie trzy lata temu do władzy doszli „naziści”, których popierali Soros i Obama.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

U nas chyba podobnie…