Darczyńcy

Opublikowano: 12.01.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 857

Dla Archiwum Państwowego w Lublinie darczyńcy są niczym Święty Mikołaj. Dzięki nim co roku zasoby archiwalne wzbogacają się o nowe nabytki, bezcenne dla badaczy i genealogów. Barbara Imbor-Maciąg, Marcin Tuora i Piotr Glądała są zwykłymi, a zarazem niezwykłymi ludźmi, którzy przekazali do archiwum ważne rodzinne pamiątki i dokumenty. Dzień Darczyńcy obchodzony jest przez Archiwa Państwowe od 2020 roku. Lubelskie Archiwum Państwowe przygotowało dla darczyńców drobne upominki i wystawę, by docenić ich ważną rolę w kształtowaniu narodowego zasobu archiwalnego.

Autorstwo: Monika Malec
Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.