Dania wynajęła więzienia w Kosowie

Opublikowano: 19.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1116

Lewicowy rząd duński zaostrza swą twardą politykę antyimigracyjną: po przyjęciu kilka miesięcy temu ustawy o deportacji osób, które złożyły prośbę o azyl w Danii, do Rwandy i Erytrei, by tam oczekiwały rozstrzygnięcia i zostały po nim bez względu na wynik, podjęto decyzję o deportacji ogółu „pozazachodnich” więźniów do Kosowa.

To pomysł premier Mette Frederiksen z Partii Socjaldemokratycznej (odpowiednik polskiej Nowej Lewicy), który jest kontynuacją polityki „zero imigracji” duńskiej lewicy, rządzącej krajem od dwóch lat. Frederiksen zwróciła uwagę, że duński system więzienny sięga zajęcia 100 procent miejsc, więc by mu ulżyć, należy wywieźć trzymanych tam „nie zachodnich” obcokrajowców za granicę. Dania wynajęła tanio już 300 miejsc w kosowskich więzieniach, zapełnionych „zaledwie” w 97 proc.

Sądy w Danii skazują obcokrajowców, którzy popełnili przestępstwo, z reguły również na deportację, szczególnie, jeśli nie pochodzą z Unii Europejskiej, Kanady, czy Stanów Zjednoczonych. To właśnie tacy więźniowie zostaną przeniesieni do kosowskich więzień, gdzie warunki odbywania kary są dużo gorsze niż w Danii.

Projekt lewicy uzyskał pełne poparcie prawicy i skrajnej prawicy. Podobnie było w czerwcu, gdy duńska lewica przeforsowała ustawę o stworzeniu ośrodków dla azylantów w Afryce, gdzie będą musieli pozostać, nawet jeśli otrzymają azyl w Danii.

Do tego wydano rozporządzenie o odebraniu kart pobytu w Danii przyznanych Syryjczykom za czasów rządów prawicy. Rząd Mette Frederiksen uważa, że w Syrii właściwie nie ma już wojny, więc uchodźcy powinni tam wrócić. W październiku podarował Litwie tony żyletkowego drutu kolczastego, by „bronić Europy” przed migrantami przybywającymi z Białorusi.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.