Dania rozpoczyna program „Przytul terrorystę”

Opublikowano: 18.08.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Ogólnie istnieje bardzo prosta zasada funkcjonowania każdego państwa. Należy się spodziewać kary za przestępstwo czy wykroczenie. Niestety jak się okazuje w Danii to przekonanie mija się z celem rządu, który chce resocjalizować osoby deklarujące się jako wojownicy islamu.

“Przytul terrorystę” tak brzmi nazwa programu wprowadzonego przez Danię. Jego zadaniem jest resocjalizacja terrorystów. W ramach programu prowadzonego przez policję w drugim co do wielkości mieście w Danii, Aarhus, testuje się unikalne podejście – oferując pomoc młodej i zbuntowanej młodzieży. Lokalna policja jest przekonana, że pomagając młodym ekstremistom stwarza się im warunki i pokazuje dobre strony pokoju, nie izolując ich od społeczeństwa, nie traktując ostro jak przestępców.

Duński polityk Naser Khader, muzułmanin urodzony w Syrii twierdzi, że podstawy programu są całkowicie błędne, a jego przesłanie zachęca do przestępstw na tle religijnym. “Idź złam prawo, zostań dżihadystą a czeka cię nagroda i wiele przywilejów w społeczeństwie”.

W wywiadzie dr James Mitchell były agent CIA, pracujący nad sprawą ataku na World Trade Center określił program “bardzo naiwnym”: “Wyobraź sobie Roba O’Neilla, mężczyznę który zastrzelił bin Ladena, który uzbrojony jest w ciepłe ciasteczka i nosi koszulkę “Przytulmy się” (…) – To śmieszny pomysł. (…)”

Wyobraźmy sobie bowiem, jak szeroko krytykowane by były działanie władz gdyby złodziejowi dawano pracę w banku, pedofilowi stanowisko nauczyciela w szkole itp.itd.
Podstawowy problem z polityką resocjalizacyjną wobec skazanych czy podejrzanych o terroryzm osób polega na tym, że większość podejmujących się tego zadania osób ma niewielkie doświadczenie z zupełnie odmiennym światopoglądem reprezentowanym przez ekstremistów.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Abaddon
Użytkownik
Abaddon

Ale że to ma być program ROZRYWKOWY?

8pasanger
Użytkownik

Zobaczymy.

polach
Użytkownik
polach

O ile edukacja jest im potrzebna to fakt, ale nikt nie przeprogramuje żadnego “terrorysty” bez jego chęci zmiany paradygmatów myślenia, a to bardzo trudne bo młodzież wychowana w islamie, jest programowana już od małego przez tkz przewodników “duchowych” oraz już ogłupione rodziny które ich wychowują w takim ciemnogrodzie.Dało by się im pomóc gdyby widzieli że im to niezbędne ale oni w większości podejrzewam są ślepi i mało wiedzą o tym co z nimi uczyniono.Więc faktycznie to program raczej rozrywkowy, choć to śmieszne nie jest co czynią w Europie.Także nie zostali sprowadzeni przez przypadek, co chyba jasne jest dla czytających WM.

Sława!

8pasanger
Użytkownik

Może gdyby Breivika ktoś na czas przytulił to by zadziałało? Wiadomo z badań, że członkowie ISIS mają małą wiedzę o islamie a metoda rekrutacyjna ISIS opiera się na rekrutacji młodocianych przestępców, którzy czują, że ich życie ,,nie ma sensu” i ISIS im oferuje sens.Bycie członkiem grupy i mordowanie niewiernych. Gdyby nadać sens życiu tych ludzi w inny sposób mogliby olać fundamentalizm.Resocjalizacja to ogólnie ciężki temat….