Dania przekaże Ukrainie pociski przeciwokrętowe Harpoon

Opublikowano: 24.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 702

Poniższy materiał pochodzi z ukraińskiego medium i może zawierać ukraińską propagandę.

Kolejne kraje deklarują lub już zrealizowały dostawy broni dla Ukrainy.

Przekazanie SZ Ukrainy pocisków przeciwokrętowych Harpoon oraz wyrzutni bazowania lądowego pozwalających na ich wystrzeliwanie zadeklarowała Dania, o czym poinformował sekretarz obrony USA Lloyd Austin na konferencji prasowej po spotkaniu grupy kontaktowej ds. obronności Ukrainy, która liczy około 40 państw. Podczas spotkania w formie wideokonferencji, będącego kontynuacją rozmów w Rammstein sprzed ponad miesiąca (na zdj.), dalszą pomoc wojskową zadeklarowało 20 państw; inne kraje zadeklarowały również pomoc w zakresie modernizacji uzbrojenia.

Według amerykańskiego sekretarza obrony również Czechy przekazały Ukrainie śmigłowce bojowe Mi-24, a także kolejne systemy rakietowe i czołgi T-72M. Kolejne dostawy m.in. systemów artyleryjskich i amunicji zadeklarowały Włochy, Grecja, Norwegia i Polska.

Według doniesień Sztabu Generalnego Ukrainy trwają ostrzały pozycji sił ukraińskich w pobliżu Charkowa. Nadal trwają walki na terenach w pobliżu Siewierodoniecka i Popasnej, gdzie siły rosyjskie próbują prowadzić działania ofensywne, jak na razie bez większych sukcesów. Trwają tajże ostrzały pozycji sił ukraińskich w pobliżu Izjumu, Lymanu i Awdijewki. Z kolei okupowane obszary obwodów zaporoskiego i chersońskiego zostały podzielone na 19 komendantur, prowadzone są tam działania policyjne.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Rhumek 24.05.2022 14:16

  Masakra. PolUkr już istnieje!! Na razie tylko w formie portalu ? Mam nadzieje, ze na tym się skończy mimo ze im tak ładnie stronkę zrobiono w języku polskim, niby ukraińskim i ………
  tak, tak nie angielskim, ,,amerykanskim.!

  A najciekawsze, ze ,,home,, w każdym języku jest z inna zawartością. To rodzaj schizofrenii ?
  Skoro od 18 maja to może długo nie potrwa.
  Padnie razem z reszta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.