Dania oskarża „żony ISIS”

Opublikowano: 25.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 996

Trzy kobiety, obecnie w wieku 33, 35 i 38 lat, zostały oskarżone o podróż do strefy konfliktu w Syrii, gdzie były gospodyniami domowymi i żonami bojowników Państwa Islamskiego.

Prokuratura w Danii chce je skazać za wspomaganie w ten sposób organizacji terrorystycznej. Rozstrzygnięcie sprawy 35-latki może nastąpić w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Poinformowała o tym prokuratura w specjalnym komunikacie prasowym.

Wszystkie trzy kobiety zostały przywiezione do Danii z Syrii 7 października ubiegłego roku i od tego czasu przebywają w areszcie. Zostały ewakuowane razem z 14 dziećmi z obozu Roj w północno-wschodniej Syrii. Kobiety pojechały do prowincji Rakka i prowincji Deir al-Zour w okresie, w którym obszary te były klasyfikowane jako „obszary konfliktów”.

„W naszej opinii kobiety były ważną częścią ISIS jako rodziny bojówkarzy i praktyczne wsparcie organizacji terrorystycznej, co promowało działania Państwa Islamskiego na terenach okupowanych” – stwierdza prokurator okręgowy Jakob Berger Nielsen w komunikacie prasowym. Sprawy przeciwko dwóm najstarszym kobietom zostały wniesione przez prokuraturę w Viborgu, a trzecia przez prokuraturę w Kopenhadze.

Dwie z nich mają tylko obywatelstwo duńskie, ale 38-latka ma podwójne obywatelstwo, dlatego prokuratura zamierza odebrać jej duński paszport i doprowadzić do jej deportacji na stałe.

Oczekuje się, że sprawa przeciwko 35-latce będzie mogła toczyć się w sądzie w Esbjerg i że zarzuty zostaną postawione na rozprawie, jeśli oskarżona przyzna się do zarzucanych jej czynów. Ta sprawa ma się odbyć w drugiej połowie listopada.

W pozostałych dwóch sprawach o winie zadecyduje ława przysięgłych, a prokuratura domaga się kary co najmniej czterech lat więzienia. Termin jednego z procesu, w Frederiksbergu, został wyznaczony na 24 kwietnia przyszłego roku. Nie wyznaczono jeszcze daty trzeciej rozprawy w sądzie w Kolding.

Autorstwo: Rolka
Na podstawie: Berlingske.dk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.