Dane z liczników prądu trafiają do policji bez nakazu sądu

Opublikowano: 06.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1444

Wraz z rozwojem inteligentnej sieci energetycznej wszystkie dane dotyczące zużywania energii przez indywidualnych klientów podlegają coraz szerszemu monitoringowi ze strony państwa. Jak się okazuje, w USA bazy danych klientów są nielegalnie dostarczane policji, która w ten sposób prowadzi dochodzenia.

Jak podał portal Technocracy.News „Sacramento Municipal Utility District (SMUD) przeszukuje prywatne dane (z kodami pocztowymi) osób i ujawnia je policji bez nakazu lub podejrzenia o popełnienie przestępstwa” – wynika ze złożonego w środę w Sądzie Najwyższym Hrabstwa Sacramento pozwu dotyczącego prywatności.

„Masowe ujawnianie przez SMUD danych dotyczących zużycia energii klientów sprawia, że ​​cała baza klientów staje się potencjalnymi tropami, które policja może podejmować, i jest szczególnie wymierzona w azjatyckich właścicieli domów” – głosi pozew złożony przez Electronic Frontier Foundation (EFF) i kancelarię prawną Vallejo, Antolin, Agarwal i Kanter LLP w imieniu powodów, którymi są Asian American Liberation Network (organizacja non-profit z Sacramento) oraz Khurshid Khoja (mieszkaniec Azjatycko-Amerykańskiego Sacramento, klient SMUD, prawnik branży konopnej i obrońca praw do uprawiania konopi).

„Polityka SMUD stwierdza, że „prywatność ma fundamentalne znaczenie” i „ściśle egzekwuje zabezpieczenia prywatności”, ale w rzeczywistości standardową praktyką jest przekazywanie obszernych danych klientów, gdy tylko o to poprosi policja” – powiedziała mecenas EFF Saira Hussain. „Takie postępowanie narusza prawa do prywatności klientów firm energetycznych wynikające z prawa stanowego i konstytucji Kalifornii, jednocześnie nieproporcjonalnie poddając społeczności azjatyckie i azjatycko-amerykańskie kontroli policyjnej”.

Dane dotyczące zużywania energii dostarczają szczegółowego obrazu tego, co dzieje się w domu. Pojawienie się inteligentnych liczników tylko wzmocniło ten obraz. Inteligentne liczniki dostarczają informacje o użytkowaniu w odstępach co 15 minut lub mniej. Te szczegółowe informacje są przesyłane bezprzewodowo do przedsiębiorstwa energetycznego kilka razy dziennie i mogą być przechowywane w bazach danych przedsiębiorstwa latami. Ponieważ dane te gromadzą się w czasie, mogą one dostarczać informacji na temat prywatnych codziennych czynności, takich jak używanie urządzeń, kiedy są używane i jak to się zmienia w czasie”.

Rozwój inteligentnej sieci, a co za tym idzie montowanych w domach obywateli inteligentnych liczników, doprowadził, podobnie jak przy telefonach komórkowych, do nagminnego łamania prywatności, wykradania prywatnych danych osobowych. Oczywiście pod hasłami dbania o bezpieczeństwo. Jest to kolejne narzędzie państwowo-korporacyjnej inwigilacji, które dla obywateli ma właściwie zerową użyteczność.

Na podstawie: Technocracy.News, EEF.org
Źródło: PrisonPlanet.pl

13

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.