ISIL ma sprzęt do drukowania syryjskich paszportów

Opublikowano: 14.12.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Korzystanie z fałszywych paszportów, które można nabyć w cenie od 200 do 400 dolarów w Syrii, pozwala terrorystom przenikać do różnych państw na świecie jako „uchodźcom”, zauważa Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych.

Terrorystyczne ugrupowanie Państwo Islamskie (ISIL, po arabsku Daesh), prawdopodobnie dysponuje sprzętem do wyrabiania autentycznych paszportów obywateli Syrii, co pozwala jej członkom na przenikanie do różnych państw świata, głosi raport Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych.

W 17-stronicowym raporcie odnotowuje się, że ISIL mogło otrzymać dostęp do sprzętu technicznego po zdobyciu syryjskiego miasta Deir ez-Zor, gdzie mieści się oddział paszportowy z odpowiednim wyposażeniem i dużą ilością czystych formularzy. Jeszcze jeden urząd paszportowy znajdował się w mieście Rakka, które po przejęciu stało się czymś w rodzaju stolicy terrorystów.

Telewizja АВС zauważa, że fałszywe syryjskie paszporty wielokrotnie odkrywano w Europie: między innymi wykorzystywali je dwaj terroryści, którzy wzięli udział w zamachach w Paryżu 13 listopada.

Twórcy raportu powołując się na miejscowe źródła informują, że Syria już jest zalana fałszywymi paszportami, które można nabyć za cenę od 200 do 400 dolarów.

Państwo Islamskie, które jest na dzień dzisiejszy jednym z głównych zagrożeń dla światowego bezpieczeństwa, w ciągu trzech lat ogarnęło duże części terytorium Iraku i Syrii. Ponadto, to radykalne ugrupowanie próbuje rozprzestrzenić swój wpływ na państwa Afryki Północnej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o