Czy Zulusi uratują RPA przed katastrofą?

Opublikowano: 16.10.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2435

Republice Południowej Afryki grozi gospodarcza katastrofa jeśli zrealizowane zostaną zamiary czarnoskórego prezydenta tego kraju, Cirila Ramaphosa z Afrykańskiego Kongresu Narodowego. Trwa tam powolne wywłaszczanie białych farmerów z ich własności.

Niebezpieczeństwa jakie zawisło nad RPA świadomi są Zulusi. Ich król Goodwill Zwelithini kaBhekuzulu sprzeciwia się polityce rządu i wzywa do wstrzymania konfiskaty ziemi białym obywatelom kraju. “Naród nie będzie istniał jeżeli nie będzie jedzenia” – apeluje król Zulusów w wypowiedzi przytoczonej przez portal PCh24.pl.

Tymczasem wśród południowoafrykańskiej lewicy mnożyć się zaczynają kolejne żądania, m.in. nacjonalizacji kopalń, banków oraz powszechnego rozdawnictwa dochodu wśród czarnoskórej ludności RPA. Wydaje się, że tylko Zulusi rozumieją powagę sytuacji. Jak podaje pch24.pl, król Goodwill Zwelithini kaBhekuzulu “nie tylko zaprotestował przeciwko wywłaszczaniu białych farmerów, ale nawet zadeklarował, że Zulusi są gotowi stanąć do walki w obronie białej ludności”.

Zuluska Partia Wolności Inkatha znajduje się w koalicji z Afrykańskim Kongresem Narodowym, Zulusi natomiast to grupa etniczna stanowiąca ponad 20 procent w kraju liczącym 52 miliony ludzi. Czy antysocjalistyczne nastawienie zuluskich przywódców będzie w stanie zablokować szykowany przez lewicę demontaż południowoafrykańskiego państwa?

Autorstwo: W
Zdjęcie: Ron Porter (CC0)
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. mr_craftsman 16.10.2018 13:03

  @W niestety, ale piszesz nieprawdę

  Zulusi przybyli do RPA z północy, w okresie ich ekspansji “imperialnej”, gnając przed sobą inne plemiona, które były za słabe, aby sprostać Zulusom

  w RPA nie było stałych mieszkańców, bo kraj był zbyt surowy i niegościnny.
  okresowo migrowały przez RPA plemiona drobnych murzyńskich nomadów.

  pierwszymi stałymi mieszkańcami RPA, którzy zaczęli ujarzmiać te niegościnne tereny, byli uchodźcy religijni z Europy – z terenów Francji i Holandii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.