Czy Ziobro stał na czele zorganizowanej grupy przestępczej?

Opublikowano: 24.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1724

Prokuratura dostała ponad 50 godzin nagrań ludzi ze środowiska Zbigniewa Ziobry. Pojawiają się głosy porównujące otoczenie byłego ministra sprawiedliwości do zorganizowanej grupy przestępczej.

Główny świadek prokuratury w śledztwie dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości Tomasz Mraz przez dwa lata nagrywał to, co dzieje się w Ministerstwie Sprawiedliwości. Teraz te taśmy, ponad 50 godzin, jest w rękach prokuratury. „Tomasz Mraz to były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. Na początku roku poszedł na współpracę z prokuraturą. Kiedy pod koniec marca służby przeszukiwały nieruchomości Zbigniewa Ziobry oraz jego współpracowników Michała Wosia, Dariusza Mateckiego i Marcina Romanowskiego, Mraz zeznawał już od kilku tygodni” – podaje portal „Onet”, który dotarł do części nagrań.

„Onet” opublikował rozmowę wiceministra Marcina Romanowskiego i byłego prokuratora regionalnego w Warszawie Jakuba Romelczyka. Rzecz działa się w 2022 roku – zastępca Ziobry domagał się od prokuratury, by zachowała się w określony sposób. „Obiecujesz, że wszczniecie postępowanie w tej sprawie?” – czytamy. W odpowiedzi Romelczyk potwierdza, że prokuratura będzie dążyć do odmowy wszczęcia w tej sprawie śledztwa.

Chodzi o sprawę sędzi Justyny Koski-Janusz, która orzeka w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia i wytoczyła Ziobrze sprawę o naruszenie jej dóbr osobistych po publikacji oświadczenia resortu sprawiedliwości z października 2016 r. w sprawie skrócenia jej delegacji do sądu okręgowego. W zapisie rozmowy czytamy, że jeśli sąd nakaże prokuraturze ponowne zbadanie sprawy, to ta ma konsekwentnie dążyć do „umorzenia po raz drugi”.

Jest to szokujące, bo pokazuje, jak władza sterowała lub próbowała sterować rzekomo niezależnym sądownictwem. „Jest wiele dowodów, które stanowią podstawę do stwierdzenia, że mieliśmy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą, która działała pod kierownictwem Zbigniewa Ziobry” – ocenił poseł Roman Giertych.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Rp, Onet.pl, WP.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. rozrabiaka 24.05.2024 23:38

    Ale Ziobro, powiedział chrypką że jest chory – ja mu wierzę

  2. replikant3d 25.05.2024 10:01

    rozrabiaka, jeżeli tak, to znaczy że właśnie karma wystawiła mu ,,rachunek,, i raczej nie wyzdrowieje. Wręcz przeciwnie. Jakoś nie żal mi sukinsyna…

  3. W. 25.05.2024 10:32

    A do tego sprawa Piskorskiego, w której Ziobro najprawdopodobniej maczał palce, ustawiając prokuratorów i sędziów, by przedłużali mu areszt wydobywczy jak najdłużej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.